Французька компанія Grégoire Besson - одна з лідерів у виробництві ґрунтообробної техніки. Близько 60% створеного на заводах компанії обладнання експортується більш ніж у 50 країн світу. А ще це яскравий приклад того, як сімейний бізнес може вирости у всесвітньо відому компанію.
Українські поля теж обробляються технікою Grégoire Besson і, як виявилося, в нашій країні є чимало прихильників цього бренду. Тож нам цікаво було поспілкуватися з президентом компанії Grégoire BessonПатріком Бессоном на тему техніки, агробізнесу і України.
- Пане Патріку, як ви сприймаєте український ринок техніки і чого очікуєте в найближчі роки?
- Наша компанія вже давно працює на ринку України, ми високо оцінюємо український ринок техніки, а найближчим часом прогнозуємо перспективні настрої і зростання. Водночас ми розуміємо, що ситуація, як економічна, так і політична, постійно змінюється і ніколи не буде сталого та стабільного розвитку, тому бувають підйоми і спади. Але в цілому ми задоволені результатами 2016 року і вважаємо, що у вашій країні гарна ситуація на ринку техніки.
В рамках виставки «ІнтерАгро» ми зустрічалися з компаніями-дилерами, які продають техніку компанії Grégoire Besson, і всі мають оптимістичні настрої щодо 2017 року. Всі очікують на збільшення фінансових можливостей українських аграріїв і ріст продажів.
Україна завжди була для нас значним ринком, а зважаючи, що виробництво сільгосппродукції зараз зміщується із Заходу на Схід, то Україна займає пріоритетне місце в наших планах.
- Над чим зараз працює конструкторське бюро компанії Grégoire Besson? Чи заплановані новинки на 2017 рік?
- Grégoire Besson виробляє велику, якісну і надійну техніку. Якщо брати борони, то вони широкозахватні, плуги – багатокорпусні. Це не найдешевша, але дуже ефективна концепція: ми розробляємо і виробляємо продукт високої якості у великогабаритних моделях. Для нас якість є пріоритетним фактором. Потім відтворюємо саме якість - в модельному ряді менших габаритів. Тобто на базі вже створених великих машин ми випускаємо простіше і менше обладнання. Так ми завжди працюємо над створенням новинок.
В наступному році працюватимуть величезна національна виставка СІМА (Франція, Париж) і Agrotehnika (Німеччина, Ганновер). На цих виставках потрібно презентувати новинки, і Grégoire Bessonготується до цих подій. Оскільки для нас український ринок має велике значення, тому нові моделі обов’язково з’являться і в Україні.
- Ваша компанія працює над вдосконаленням системи обробітку ґрунту. В Україні багато компаній відходять від глибокої оранки і все більше використовують технології no-till. Це якось впливатиме на подальші розробки компанії?
- Наша компанія спеціалізується на ґрунтообробній техніці, й тому ми маємо лінійку обладнання для всіх технологій. Плуги, дискові борони, глибокорозпушувачі, фрезерні борони, культиватори – з таким набором ми можемо вирішити будь-які проблеми аграріїв у обробітку ґрунту. В плугах і дискових знаряддях великих габаритів компанія Grégoire Besson є першою в світі.
Я думаю, що в майбутньому в сільгосппідприємствах буде набір техніки і обладнання під будь-яку технологію. Адже сьогодні немає єдиного вірного рішення, яке б підходило для всіх типів ґрунтів, зон і вирощуваних культур. Ідеальне рішення, як на мене, коли аграрії мають повний набір техніки.
Якщо використовувати лише одну технологію, то з’являються певні проблеми. Наразі в усьому світі намітилася тенденція до захисту навколишнього середовища і здоров’я людини. В США, наприклад, через відмови від глибокої оранки в ґрунті існує багато грибкових захворювань, мікотоксинів, які потім потрапляють у продукти харчування. Зараз це насправді серйозна проблема. Тому багато хто повертається до традиційних технологій обробітку ґрунту і глибокої оранки.
- Патріку, а скажіть, який агрегат з лінійки Grégoire Besson особисто ви вважаєте найвдалішим?
- В мене є дві відповіді на це запитання. Якщо говорити про універсальність, то однозначної відповіді немає. Адже кожне обладнання доповнює інше. Це залежить від регіону, ґрунтів, погодних умов і обраної культури.
Але улюблений агрегат з ґрунтообробної техніки у мене є. Це плуг. По-перше, історично саме з плугів розпочалася історія компанії Grégoire Besson. Вони стали першим обладнанням, яке ми почали виробляти. По-друге, плуг - це найскладніше обладнання у виробництві та експлуатації. А ще без плуга не може обійтися жодне господарство.
Якщо порівняти плуг з обприскувачем, то в роботі обприскувача всі параметри відомі, він може працювати на будь-яких полях. А що стосується ґрунту, там параметри невідомі й варіюються досить сильно у різних клієнтів. Тому ми повинні створити механізм, який здатний ефективно працювати з урахуванням реальних умов. Адаптувавши його до кліматичних умов, до тракторів, до культури обробки, ми виходимо на ефективний варіант. Щоб домогтися цього, ми використовуємо дуже високоякісну сталь.
- Ви буваєте в багатьох країнах, адже обладнання Grégoire Besson продається по всьому світі. На вашу думку, чим відрізняється український аграрний бізнес від агробізнесу інших країн? Чи є якісь особливості?
- Дуже важке запитання, але спробую відповісти. Вперше я побував в Україні, здається, в 1989 році, об’їздив різні регіони. Я бачу, що за цей період ваша країна пройшла значний шлях, вона змінилася.
Якщо говорити про відмінність агробізнесу, то насамперед це полягає в розмірах оброблюваної землі. В Україні агрохолдинги працюють на величезних площах, а в Європі фермери мають дрібніші площі земель. В Україні також немає гірських і рельєфних територій, де активно ведеться сільське господарство. Крім того, в багатьох країнах різні культури вирощування.
Але є спільне, що об’єднує всіх аграріїв незалежно від країни, – це любов до власної справи. В Україні я відчуваю себе дуже добре і комфортно, майже як вдома. Найголовніше для мене - слов’янська душа, і з українцями я швидко знаходжу спільну мову.
Портрет компанії
Дата заснування: 1859 рік
Країна: Франція
Напрям діяльності: виробництво ґрунтообробної техніки
Основна продукція: плуги, дискові борони, культиватори
Виробничі потужності: 7 заводів (Франція – Моньфокон-
Монтіні, Бергенез, Кемпер, Ланже, Кані-Барвіль; Італія
– Анкона, Німеччина – Бад Ессен), а також філії в Канаді,
Англії, Іспанії, Польщі, Україні
Кількість працівників:близько 700
Рекорди: компанія Grégoire Besson встановила два офіційні світові рекорди по оранці, які утримує досі: 2000 рік - 17-корпусним оборотним плугом, коли за 24 години було зорано 210 га; 2002 рік - 20-корпусним оборотним плугом за 24 години зорано 251 га