До села Полствин, що на Канівщині, 15 червня поспішали глядачі з усієї України, аби побачити оригінальне шоу. Вже сьомий рік поспіль НВФ «Урожай» організовує «Трактор Фест», де у вправності змагаються трактористи.
Серед кількох тисяч глядачів було чимало представників усіх філій ТОВ «НВФ «Урожай» та інших фірм, що входять у групу МХП. Організатори дійства вирішили не лише визначити найспритнішого тракториста, а й презентувати ряд інших конкурсів.
Пасовище після літнього дощу, де навколо арени розставлені тюки з соломою (це й огорожа, і м’які сидіння для глядачів), пашіє теплом. На видноколі - довгі столи, біля них у казанах вариться-кипить щось смачне: кожна з філій сільгосппідприємства намагається показати, що тут вміють не лише добре працювати, а й на кулінарних тонкощах знаються. На повороті з села чекає старту колона тракторів. А поки прибулі на свято оглядають ярмарок майстрів. Тут і кераміка, і рукотворна краса з бісеру та дерева.
- Цей товар дивитися треба й руками, - закликає майстриня дівчат торкнутися виробленого нею намиста.
Та ось на сцені розпочалося дійство - ведучі дають старт півфінальним заїздам «Трактор Фесту» (відбіркові заїзди проходили в попередній день). І до імпровізованої арени під оплески глядачів наближаються два трактори Fendt та два МТЗ «Білорус». Учасників перегонів і гостей вітають головний операційний директор агроіндустріального холдингу «Миронівський хлібопродукт» Юрій Мельник і директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік.
- Дякую урожаївцям, всім, хто повірив в «Урожай», і не поїхав нікуди в Європу шукати кращої долі, - зазначив Олександр Воскобойнік. - Упевнений, ви про це не пошкодували. Компанія «Миронівський хлібопродукт», куди входить і «Урожай», — ніби велика сім’я: ділимося новинами про те, що відбувається в Луцьку, в Дніпрі, на Київщині... Наші родини теж спілкуються. Налагоджуються зв’язки, і я переконаний: такого дружного колективу ще треба пошукати.
«Трактор Фест» - не просто перегони сільськогосподарської техніки, а родинне свято, вважає Юрій Мельник. Бо насамперед це свято людей, які працюють в «Урожаї». Це єдиний день, коли співробітники, що працюють у різних куточках Черкащини та Київщини, можуть зібратися разом і відпочити в колі друзів-колег і сім’ї. Всіх їх об’єднує нелегка праця хлібороба. І неважливо, чи працюють вони в полі, чи біля техніки, чи за комп’ютером… Кожен із більш ніж 1600 працівників вкладає часточку своєї праці, свого серця й навіть своєї любові в те, щоб підприємство «Урожай» залишалося не лише одним із найбільших у регіоні, а й стабільно розвивалося.
До слова, на думку організаторів, «Трактор Фест» задає спортивного тону кращим механізаторам підприємства, зібравши в одному місці учасників перегонів - по 6 представників від кожної з 15 філій.
- Сьогодні хлопці змагаються за цінні призи, хоча майстерність, яку вони показують у полі, не зрівняється ні з якими перегонами, - додає Олександр Воскобойнік. - Але й завдання на «Трактор Фесті» щороку стають складнішими. Цьогоріч, наприклад, змінили місце проведення, ускладнили трасу. Нині - пора відпусток після посівної кампанії й перед жнивами. Тож наше свято - нагода відпочити й поспілкуватися. А далі відповідальна частина року - жнива.
- Які призи отримають переможці конкурсів?- цікавлюсь.
- Це і 15 тисяч гривень, і путівки на курорт за кордон, і ще безліч заохочувальних, але значущих призів. Повірте, без подарунка сьогодні не залишиться ніхто, - констатує директор ТОВ «НВФ «Урожай».
А тим часом святкового настрою власною піснею трактористам і вболівальникам додав Олександр Клименко, відомий на всю Україну священик, який перемагав у проекті «Голос країни».
Потім були перегони - земля летіла з-під коліс потужної техніки, водії показували все, на що здатні, а вболівальники шалено підтримували кожен вдалий рух польових велетнів. Особливість цьогорічного «Трактор Фесту» полягала в тому, що перегони були не по прямій, а по кільцевій трасі. Учасники півфінальних і фінальних заїздів мали подолати яму, гірку, «місточок» з колод, заїхати заднім ходом у «гараж» та виконати «змійку», не збивши сигнальних фішок. Мабуть, найбільш яскравим стало свято для переможців та їхніх груп підтримки - колег із філій та родин. У змаганнях на тракторах марки Fendt перемогу святкував Віталій Крамар із села Рижанівка (Звенигородська філія), а в змаганнях на МТЗ заслужено переміг Володимир Сидоренко з філії ім. О.Г. Бузницького, що на Київщині.
Згодом на трасі, де щойно гриміли фінали тракторних гонок, охочі змагалися в перегонах на велосипедах. Шоу продовжилося жартівливим забігом із тачками, завантаженими соломою. А потім було ще й творче змагання різних філій МХП у конкурсі «Лелека»: потрібно було оригінально оформити дитячий візочок. У цьому конкурсі з яскравим візочком-комбайном перемогли представники Звенигородської філії «Урожаю».
У затінку під деревом зібрався гурт механізаторів, серед яких і переможці тракторних перегонів. Щиро обговорювали вдалі дії, можливості техніки. Видно було, наскільки ці люди захоплені своєю професією, як переживають за кожного колегу. На запитання - чи на справжньому полі працювати важче? - гуртом відповіли, що звичайно легше, на те, мовляв, і змагання-перегони. Хоча кожен, мабуть, знає, наскільки нелегка хліборобська праця навіть на такій висококласній техніці.
Роман КИРЕЙ