На відміну від традиційних виставкових заходів, на Днях поля, що організовує Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого (УкрНДІПВТ), немає стендів та експозицій. Найсучасніші сільськогосподарські машини та новітні технології тут можна побачити безпосередньо на ланах.
До речі, День поля - 2011, що проходив під вельми актуальною назвою «Техніка на завтра», представив понад 80 організацій. Серед них переважна більшість - заводи-виробники, які продемонстрували свої вдосконалені сільськогосподарські машини та знаряддя. Цей парад новинок, як ви здогадались, привернув увагу понад 1300 учасників. Завітали на вже традиційний у Дослідницькому (на Київщині) День поля і перші особи держави. Зокрема, Прем’єр-міністр України Микола Азаров.
Щоправда, перед тим як відвідати демонстраційні поля, Микола Янович разом із профільним міністром Миколою Присяжнюком, провели в УкрНДІПВТ нараду з питань підготовки до збирання ранніх зернових і технічного переоснащення галузей сільського господарства. А обговорювали вони ці питання зі знаними науковцями, керівниками структур Мінагропроду, головами та начальниками профільних управлінь обласних держадміністрацій, виробниками і постачальниками техніки для АПК, а головне – із сільгоспвиробниками.
- Основа якісного збирання ранніх зернових - це вміле маневрування технікою, яка є у нашому розпорядженні, щоб ні один зайвий день колос у полі не простояв, - зауважив М. Азаров.
Не обминув він і теми, яка сьогодні на вустах і в бідканнях усіх вітчизняних аграріїв, – кредитування. З цього приводу Прем’єр-міністр підкреслив: "Ми сприятимемо аграріям у пролонгації отриманих кредитів. Але я хочу попередити: борги не будуть списуватись».
Вийшовши до журналістів по завершенні наради, глава уряду коротко оцінив ситуацію:
- В цілому я хочу сказати, що задоволений, бо при всіх складнощах ситуація контрольована. Тому ми розраховуємо на гарний врожай зернових, а, відповідно, і на стабільність цін на продукти харчування.
А міністр агрополітики поділився з журналістами добрими вістями в технічному забезпеченні жнив, повідомивши:
- Ми створили державну зернову кампанію, яка за півроку закупила більше 500 комбайнів, і вони ефективно будуть використовуватися для проведення цьогорічних жнив. Але ми плануємо протягом 3 років забезпечити Державну продовольчо-зернову корпорацію ще 7 тисячами комбайнів. Це дасть можливість зібрати близько 15 млн. т зерна.
За словами очільника Мінагропроду, ДПЗКУ надаватиме комбайни (як послугу) фермерам, сільгоспвиробникам, аграрним компаніям, які не мають власної техніки.
Під час показу в полі нової техніки нам вдалося коротко поспілкуватися з головою Київської обласної держадміністрації Анатолієм Присяжнюком, який не приховував від нас задоволення тим, що вітчизняне сільськогосподарське машинобудування наочно демонструє на полях столичної області машини, вироблені за найкращими європейськими стандартами, але за ціною вдвічі-втричі нижчою, ніж правлять імениті західні фірми.
Довідково. Сьогодні, задля підтримки технічного переоснащення сільськогосподарських підприємств, діє бюджетна програма «Часткова компенсація вартості складної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва». Про умови цієї програми ви можете дізнатися в обласних Головних управліннях агропромислового розвитку.
Вигідні умови надання в лізинг вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу пропонують НАК «Украгролізинг» (термін до 7 років, ставка - ) та ДП «Спецагролізинг» (термін до 7 років, ставка - 5% річних).
Анатолій Присяжнюк добрим словом згадав, серед інших, «БілоцерківМАЗ», «Херсонський машинобудівний завод», «Краснянське СП «Агромаш», зокрема, висловивши побажання херсонським машинобудівникам якнайшвидше запустити в серійне виробництво свої унікальні комбайни «Скіф», бо аграрії Київщини їх вже зачекалися.
Директор же УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого Володимир Кравчук, перебуваючи поруч із Анатолієм Присяжнюком, додав: «Для того ж наш інститут і організовує Дні поля, щоби сільгоспвиробники мали змогу в роботі побачити й оцінити найкращу агротехніку. І приємно, що вітчизняні машинобудівники вийшли на конкурентний рівень і не поступаються відомим зарубіжним фірмам».
Зустріли ми в Дослідницькому й давнього шанувальника та героя нашого видання - генерального директора ТОВ «Краснянське СП «Агромаш» Юрія Пономаря. «Ми не дарма не пропускаємо жодного Дня поля в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, - підкреслив Юрій Васильович, - адже великі й маленькі сільгосппідприємства із задоволенням використовують наше ґрунтообробне обладнання: борони дискові причіпні як важкі, так і легкі, лущильники, чизель-дископаки, комбіновані агрегати передпосівної обробки ґрунту, техніку для проміжних культур, зерносушарки. Всі вони - європейської якості, але за українськими цінами».
Добре, що нарешті по «техніку на завтра», але вже сьогодні можна звернутися саме до вітчизняного виробника. При цьому заплатити менше. Підтримати своє. І не прогадати.
Володимир ВІЛЬОВИЧ