13 вересня в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого відбулася ХIХ Міжнародна наукова конференція «Науково-технічні засади розробки, випробування та прогнозування сільськогосподарської техніки і технологій», присвячена ювілеям від дня народження: 85-річчю академіка Л.В. Погорілого та 150-річчю професора К.Г. Шиндлера.
У 1900 році Камілл Шиндлер при Київському політехнічному інституті створив станцію випробувань землеробських машин і знарядь, що входила до складу лабораторій інституту. Вона надавала можливість студентам знайомитись із наявними типами і конструкціями землеробських машин і знарядь безпосередньо в роботі, а також вивчати методи їх досліджень. Крім того, велась і наукова робота з вивчення окремих питань механізації сільського господарства та розробки методик і приладів для проведення досліджень.
Працюючи в КПІ, К. Шиндлер неодноразово був деканом сільськогосподарського відділення, захистив дисертацію, отримав вчене звання ад’юнкта прикладної механіки, був членом Бюро сільськогосподарської механіки Вченого комітету Міністерства хліборобства Росії. Започаткована ним перша в Російській імперії та Європі станція випробувань землеробських машин і знарядь стала осередком науково-дослідної роботи з їх вивчення та протягом майже десяти років була єдиною діючою станцією в країні. Ним вперше в Європі було науково обґрунтовано функції такої станції, що не втратили актуальності й до цього часу. З його думкою рахувалися і прислухалися до неї видатні вчені того часу: В. Кірпічов, А. Нечаєв, Д. Арцібашев, А. Анциферов та інші. Його школа, яка стала провідною в підготовці кадрів для сільгоспмашинобудування, виховала цілу низку учнів і послідовників - І. Ємельянова, Л. Крамаренка, П. Василенка, Л. Погорілого, В. Дубровіна та інших.
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше