Наразі в Україні затверджена нормативно-правова база, яка створює основу для реалізації земельної реформи. Однак поточний рік має стати визначальним у питаннях її законодавчого регулювання. На сьогодні необхідним етапом є зустрічі експертів та представників адміністрацій для обміну інформацією й подальшого донесення суті реформи до громадян. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень.
«2012 рік був дуже важливим з точки зору ухвалення необхідних законодавчих актів. Зокрема, створено і підготовлено до функціонування єдиний автоматизований комплекс Державного земельного кадастру, ухвалено закон щодо розмежування земель державної та комунальної власності, суттєво скорочено строки виготовлення документації із землеустрою та спрощено процедуру відведення земельних ділянок. Важливим моментом є законодавче врегулювання процедури проведення відкритих земельних торгів, що забезпечить наповнення державних місцевих бюджетів», − зазначив Олександр Сень.
Заступник Міністра також відзначив, що наразі ухвалено необхідні нормативно-правові акти щодо створення земельного банку, діяльність якого буде пов’язана з доступним кредитуванням сільгоспвиробників та управлінням землями сільгосппризначення державної власності.
Проте, зі слів Олександра Сеня, 2013-й має стати визначальним у питаннях законодавчого регулювання земельної реформи.
«Реалізовані заходи вже сформували основу для впровадження земельної реформи та її подальшої реалізації. Тому саме цьогоріч необхідно ухвалити законодавчі акти, пов’язані з регулюванням обігу земель та іншими ключовими елементами земельної реформи. Окрім того, зараз розпочинають проходити важливі зустрічі експертів та представників адміністрацій для обміну інформацією та донесення правильного розуміння суті реформи до громадян», − наголосив Олександр Сень.
Так, відсьогодні в Україні за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства розпочався цикл науково-практичних конференцій, перша з яких – «Ринок земель: правова основа та прогноз соціально-економічних наслідків» − була організована Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад.