З початку року Національна кадастрова система – діє. З кожним днем відточується її робота. Вітчизняні програмісти забезпечили надання органам виконавчої влади, місцевого самоврядування, фізичним та юридичним особам достовірної інформації про земельні ділянки та права на них. На сьогодні поставлено реєстраційно-кадастрове програмне забезпечення, завершено ремонт серверних приміщень, поставлено та здійснено монтаж обладнання основного та резервного центру обробки даних. Виконано комплекс робіт щодо створення комплексної системи захисту інформації для кадастру. Забезпечено генерацію та розсилку електронних цифрових підписів 1683 державним кадастровим реєстраторам, виконано вбудову електронних цифрових підписів у програмне забезпечення державних кадастрових реєстраторів та налаштування серверної частини кадастрової системи. Поставлено комп’ютерне, копіювальне обладнання, сканери для системи кадастру. Здійснено постачання та монтування серверного та мережевого обладнання для основного та усіх 27 регіональних центрів для функціонування бази даних результатів картографічних робіт. Вищезазначені роботи вже профінансовано в рамках проекту “Видача державних актів на право власності на землю у сільській місцевості та розвиток системи кадастру” у розмірі 22 442,08 тис. дол. США. Отже, на сьогодні не є актуальними навіть розмови про ризики, про які йшлося у звіті Рахункової палати України стосовно результатів перевірки виконання проекту, що відбулася у жовтні минулого року.
На сьогодні в рамках відповідного плану закупівель укладено 219 договорів на суму 82,95 млн. дол. США (80,65 млн. дол. США коштів позики), за якими сплачено за виконані роботи 72,03 млн. дол. США (69,79 млн. дол. США коштів позики). З них завершено роботи за 184 договорами на суму 52,58 млн. дол. США (50,91 млн. дол. США коштів позики).
Зокрема, у рамках проекту забезпечено фінансування дев’яти провідних вузів країни, що готують фахівців за спеціальністю “Землевпорядкування та кадастр”, спеціалізованими програмними продуктами, комп’ютерним та геодезичним обладнанням, підвищено кваліфікацію їх викладацького складу та проводиться підвищення кваліфікації працівників територіальних органів земельних ресурсів на суму 2 302,79 тис. дол. США.
Виконано роботи із заміни понад 500 тисяч сертифікатів на державні акти на землю. Натепер 6,6 млн. громадянам оформлено державні акти на право власності на земельну ділянку, що становить 96,7 відсотка від загальної кількості тих, хто отримав сертифікати, 6,41 млн. з них видано держакти. Решта громадян нотаріально не оформили спадщину на сертифікат, або ж не бажають замінювати сертифікати на держакти. Тобто заміну сертифікатів в Україні на державні акти практично завершено.
Крім того, проведено картографування території всіх областей України в масштабі 1:10 000 (площа 602,8 тис. кв. км), сільських населених пунктів в масштабі 1:5 000 (площа 57,2 тис. кв. км), населених пунктів в масштабі 1:2 000 (площа 23,8 тис. кв. км), а також складено індексні кадастрові карти (площа 600,3 тис. кв. км). Фінансування вищезазначених робіт становить 22 973,5 тис. дол. США. Також забезпечено фінансування виконаного польового контролю якості землевпорядних та картографічних робіт в розмірі 914,3 тис. дол. США.
Нині чинними 35 договорами на суму 30,37 млн. дол. США передбачено завершення постачання товарів, виконання робіт та надання послуг у термін до 30 квітня 2013 року, тобто на момент завершення Проекту його цілі будуть повністю досягнуті, недоліки усунені, а кошти використані ефективно. Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан, який має підстави та повноваження оцінювати ефективність використання наданих коштів, у листі до Уряду та Голови Держземагентства України Сергія Тимченка підтвердив, що основний висновок місії полягає в тому, що завдяки суворому дотриманню амбітного плану заходів, погодженому у вересні 2012 року (“Поетапний план”), проект вдалося повернути до нормального графіка, що сприятиме досягненню до дати закриття (30 квітня 2013 року) усіх орієнтованих на розвиток цілей проекту.