Громадська рада при Міністерстві аграрної політики та продовольства стала дієвим консультативним органом. Адже деякі проекти законів, які обговорювалися на її засіданнях, були ухвалені Верховною Радою та підписані Президентом. Окрім того, Громадська рада направила низку важливих пропозицій до Міністерства стосовно вирішення найбільш проблемних питань аграрного сектору економіки, які були враховані в діяльності відомства. Про це повідомив Голова Громадської ради Леонід Козаченко.
«Громадська рада та її відповідні комісії дуже детально розглядали актуальні питання аграрного сектору економіки, закони та нормативно-правові акти. Зокрема комісія з питань розвитку аграрного ринку провела 5 засідань і розглянула найбільшу кількість питань, також результативно працювали комісії з питань сприяння земельної реформи та земельних відносин, розвитку сільських територій. Завдяки такій наполегливій роботі над проектами законів, підзаконних актів та іншими серйозними питаннями, які потім виносилися на розгляд Мінагрополітики, вдалося досягти значних результатів», − зазначив Леонід Козаченко.
За словами Голови Громадської ради, про ефективність її роботи свідчить той факт, що після обговорення на її засіданнях були ухвалені в парламенті та підписані Президентом проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами не зерно) та «Про аграрні розписки». А низку пропозицій Громадської ради, її експертних робочих груп та консультацій з громадськістю було враховано в діяльності Мінагрополітики. Також діяльність Ради була широко висвітлена в мас-медіа, що засвідчило відкритість її роботи.
«Загалом, до роботи комісій при Громадській раді, окрім її учасників, було залучено багато експертів, галузевих фахівців, представників громадськості. Незважаючи на те, що ми багато попрацювали, залишається низка проблемних питань, які будуть розглядатися у 2013 році», − зауважив Леонід Козаченко.
Зокрема, у поточному році Громадська рада планує обговорити ситуацію на ринках садівництва та виноградарства, питання державно-приватного партнерства на ринку зерна у 2013/2014 МР, про ринок цукру, розбудову інфраструктури аграрного ринку тощо. Одним із важливих обговорень стане розгляд проекту Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».