Минулого року в Україні розпочалося широкомасштабне громадське обговорення Ініціативи «Рідне село» для визначення оптимальних шляхів її реалізації. Зокрема, Мінагрополітики ініціювало та провело анкетування, в якому взяли участь голови 10 832 сільських та селищних рад. Відповідно до результатів, 9 035 сільських і селищних рад, тобто 83,4%, підтримали необхідність створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Про це під час колегії Міністерства аграрної політики та продовольства повідомила директор державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» Ірина Синявська.
Для вивчення думки населення щодо реалізації Ініціативи «Рідне село» Мінагрополітики минулоріч ініціювало широкомасштабне громадське обговорення. Зокрема, було проведено анкетування голів 10 832 сільських і селищних рад.
«Проведені дослідження свідчать, що 9035 сільських і селищних рад, або 83,4%, вважають за перспективне створити сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, а 2399 сільських і селищних рад, тобто 22,1% респондентів, − виробничі кооперативи. Так, на думку голів сільських і селищних рад, в Україні необхідно утворити 17 994 одиниці сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів», − повідомила директор державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» Ірина Синявська.
Також респонденти визначили оптимальні форми підтримки з боку держави для створення та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. На їхню думку, найважливішими факторами є пільговий режим оподаткування (68% респондентів) та пільгові кредити/компенсація відсоткової ставки за кредитами (61% опитаних).
Якщо розглянути напрямки діяльності обслуговуючих кооперативів, то респонденти визначили найбільш пріоритетними заготівлю молока, а також вирощування та зберігання зернових.
Таким чином, громади підтримали шлях відродження сільських територій через розвиток сільгоспкооперації. Нагадаємо, що, за словами Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка, розвиток сільських територій на сьогодні є одним із основних завдань, які поставив Президент.
«Зробивши опитування громад практично всіх сільських та селищних рад, ми побачили значну підтримку серед селян щодо розвитку кооперативного руху. Тому в цьому році ми продовжимо динамічно створювати обслуговуючі та заготівельні кооперативи на селі», − зазначив Микола Присяжнюк.