Міністр економічного розвитку Німеччини Дірк Нібель запропонував віддати зіпсовані кониною м'ясні продукти бідним людям. Нібель заявив, що підтримує пропозицію правлячої в країні партії ХДС, і додав, що, на його думку, не можна викидати хороші продукти. Німецька опозиція сприйняла ідею з обуренням. У той же час протестантська церква схвалила цю думку, заявивши, що про це слід добре подумати, передає Вкурсе.
Одночасно в суботу конина була вперше з часу початку скандалу виявлена в продуктах в Італії: сліди кінської ДНК виявлені в партії яловичого фаршу вагою в шість тонн і 2400 порціях лазаньї.
"Абсурд і образа"
У суботу впливовий член правлячої німецької партії ХДС Хартвіг Фішер заявив газеті Bild, що продукти, зіпсовані кониною, слід роздати нужденним. Його однопартійці, включаючи і Нібеля, підхопили цю думку. За словами останнього, у світі налічується 800 млн людей, які голодують.
"Навіть у нас в Німеччині, на жаль, є люди, яким знаходяться в фінансово обмеженому положенні, вони економлять навіть на їжі. Гадаю, ми не вправі викидати хороші продукти", - сказав міністр. Представники опозиції відкинули цю ідею як абсурдну і образливу для бідних.
Однак представник Євангелічної церкви Німеччини преподобний Бернард Фалмберг підтримав пропозицію міністра. "Ми як церква саму ідею" взяти і викинути ", поширену в нашому суспільстві, знаходимо дуже тривожною. Треба ретельно подумати про те, кому і як роздавати продукти, про які йде мова", - зазначив священик.
Між тим, міністерство сільського господарства Франції заявило, що кілька трупів коней, що містять препарат фенілбутазон, ймовірно, потрапили в ланцюжок продовольчих поставок.
За словами прес-секретаря міністерства, йдеться про шість тушах, які були імпортовані до Франції в січні. Однак, за його даними, м'ясо еіх коней вже пройшло термічну обробку, і представляє лише незначний, як він висловився, ризик для здоров'я.
Тепер і в Італії
У суботу в Італії сліди кінської ДНК були виявлені в партії яловичого фаршу вагою в шість тонн і в 2400 порціях лазаньї. Продукція була упакована італійською компанією Primia, що базується в місті Сан-Джованні-ін-Персічето неподалік від Болоньї.
У міністерстві охорони здоров'я Італії сказали, що Primia використовувала м'ясо, отримане від іншої компанії з Брешії, а та, в свою чергу забезпечується двома іншими компаніями в тому ж районі. Раніше італійські власті заявили, що в партії м'ясних напівфабрикатів швейцарського продуктового гіганта Nestle, яка потрапила під підозру, слідів конини не виявлено. У понеділок Nestle заявила, що відкликає з продажу в супермаркетах Іспанії та Італії два види піци з яловичиною після того, як аналізи виявили наявність кінської ДНК.
За інформацією Nestle, проблема пов'язана з німецьким постачальником HJ Schypke. Ще одна компанія-постачальник з Німеччини, Dreistem, була звинувачена у зв'язку з відкликанням з продажу консервованого гуляшу, що продавався в супермаркетах Lidl в Німеччині та скандинавських країнах.
У той же самий час третій німецький постачальник, Vossko, був звинувачення компанії з Ліхтенштейну Hiclona в забрудненні кінським м'ясом макаронних напівфабрикатів, вилучених в Австрії та Німеччині. Всі три ці компанії переклали відповідальність на своїх власних постачальників.
Увечері в п'ятницю німецьке міністерство із захисту інтересів споживачів оголосило про виявлення слідів конини в 67 з 830 продуктів, що надійшли на перевірку.
У понеділок, як очікується, міністри сільського господарства європейських країн на зустрічі в Брюсселі обговорять питання про зазначення на м'ясних продуктах країни походження, а також про контроль за ланцюжками поставок м'яса.