У найближчі два роки держава надасть допомогу майже всім галузям сільського господарства. Така підтримка надходитиме в межах Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. Реалізуючи положення цього документу, Україна наростить виробництво валової продукції сільського господарства до 260 мільярдів гривень на рік. А надходження до бюджету зростуть до 48 мільярдів гривень. Про це сьогодні на прес-конференції в ІА «Укрінформ» повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
«Важливість та пріоритетність сільського господарства в економіці країні нещодавно відзначив Президент України Віктор Янукович на відкритті Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2013». І це дійсно так. Адже минулоріч аграрний експорт продемонстрував безпрецедентне зростання – майже на 40%. А частка АПК у ВВП України наразі сягнула 11%. І на сьогодні Україна, за висновками міжнародних експертів, є однією з п’яти країн, що мають можливості для рішучого прориву в розвитку агропромислового комплексу», − зазначив Міністр.
Щоб досягти цих амбітних цілей, за словами Миколи Присяжнюка, Мінагрополітики спільно з центральними та місцевими органами виконавчої влади продовжують виконувати низку завдань у межах Програми економічних реформ та Держпрограми активізації економіки на 2013-2014 роки.
«Завдяки цьому, на 100% буде забезпечено продовольчу безпеку держави. Покращиться інвестиційний клімат аграрної галузі та зросте її продуктивність. Відтак, виробництво валової продукції сільського господарства збільшиться до 260 мільярдів гривень, обсяг експорту сільгосппродукції сягне 22 мільярдів доларів на рік. Це сприятиме збільшенню надходжень до зведеного бюджету до 48 мільярдів гривень», − наголосив Микола Присяжнюк.
За словами очільника відомства, Програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки дасть змогу комплексно підійти до вирішення низки питань в агросекторі. Так, документ передбачає комплекс заходів, спрямованих на вдосконалення лізингових програм, впровадження інноваційних технологій у рослинництві, формування сировинних зон для виробництва дитячого харчування, будівництво та реконструкцію тваринницьких комплексів, збільшення експорту, виробництво біоетанолу та здійснення фінансових і товарних інтервенцій Аграрним фондом. Проте найголовніше − держава стимулюватиме розвиток сільгоспкооперації, а також виробництво продукції в господарствах населення.