Новий і перспективний тренд ринку праці — висока затребуваність фахівців у агросекторі. Причина цього – активний розвиток агробізнесу, йдеться у «Барометрі ринку праці України за 2012 р.», підготовленого hh.ua.
«Агрономи потрібні по всій Україні. Від спеціалістів агросфери очікують принаймні трирічний досвід роботи та зайнятість на повний робочий день», – йдеться у прес-релізі.
Агрономи потрібні у різних куточках країни. Регіональний розподіл вакансій відрізняється від ситуації на ринку праці загалом. Традиційний лідер – Київ – демонструє менший розрив із регіонами, ніж зазвичай. Пропозиція роботи доволі децентралізована: топ-5 включає менш популярні, як для загального ринку праці, області – зокрема Тернопільську, Полтавську, Житомирську. Втім, у першій десятці також є східні та південні регіони.
Вакансії агронома найкраще представлені у профсфері «Виробництво» та в галузі сільського господарства. Четверта частина пропозицій про роботу належать до сфери продажів.
Для новачків ринку праці у агросфері мало місця. Це чи не єдина сфера, у якій, незважаючи на кризу, потрібні досвідчені працівники. Половина вакансій передбачає вимогу досвіду роботи від 3 до 6 років. Десята частина пропозицій про роботу – для тих, хто «у полі» більше 6 років. Окрім того, робота для агрономів передбачає повну зайнятість і повний робочий день. Майже немає вакансій із гнучким або змінним графіками роботи.
У вакансіях для агрономів дуже рідко (лише у 4%) роботодавці вказують зарплату.
Окрім того, на ринку праці пропонуються цікаві пропозиції стажування для студентів і випускників аграрних вузів.
Чоловіки більшою мірою, ніж жінки, прагнуть працювати у агросфері. Так, резюме від жінок для роботи агрономом становлять лише 20%.
Дані були отримані у результаті аналізу бази даних вакансій та резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua у квітні 2013 року.