Національна кадастрова система – це розвинутий програмно-технічний комплекс, який постійно наповнюється новими функціональними можливостями, які допомагають налагодити комфортне обслуговування громадян. Усі, хто звернувся до нас, мають отримати якісні послуги, вичерпні відповіді та роз’яснення у максимально стислі терміни, наголосив на засіданні колегії Держземагентства України очільник земельного відомства Сергій Тимченко.
Важливим завданням органів земельних ресурсів є налагодження ефективного механізму виправлення виявлених помилок у відомостях Державного земельного кадастру як за зверненнями заявників, так і за заявами, сформованими громадянами на веб-порталі у формі зворотного зв’язку за результатами перегляду публічної кадастрової карти. “Жодне звернення, зауваження або побажання не має бути поза нашою увагою. Це вимога часу, це моє доручення, виконання якого беру під особистий контроль”, – зазначив керівник Держземагентства України
З початку року кадастрові реєстратори територіальних органів Держземагентства зареєстрували 552 тис. земельних ділянок та надали 321,9 тис. витягів з Державного земельного кадастру про земельні ділянки. За абсолютними показниками лідирує Київська область – зареєстровано понад 47 тис. земельних ділянок, надано 34,4 тис. витягів про земельну ділянку. У Вінницькій області проведено 35,4 тис. реєстрацій земельних ділянок, у Чернігівській – 25,4 тисячі. Найменші показники з реєстрації земельних ділянок – у Закарпатській області (9,96 тис.), а також у Запорізькій (10,8 тис.) та Херсонській (11,9 тис.) областях.
У порядку інформаційної взаємодії до Укрдержреєстру передано відомості про 552 127 земельних ділянок, які зареєстровано у Державному земельному кадастрі у 2013 році. У свою чергу, орган державної реєстрації прав передав до Державного земельного кадастру відомості про 547 046 зареєстрованих прав на земельні ділянки.
Крім того, від органу державної реєстрації прав надійшло до державних кадастрових реєстраторів 57 198 інформаційних запитів щодо земельних ділянок та прав на них, які були зареєстровані у державному реєстрі земель до 2013 року. Державні кадастрові реєстратори опрацювали 56 087 таких інформаційних запитів.
У 2013 році будуть продовжені роботи щодо подальшого удосконалення ведення та інформаційного наповнення Державного земельного кадастру, зокрема передбачено формування тематичних карт агровиробничих груп ґрунтів, рельєфу, нормативної грошової оцінки земель населених пунктів тощо.