Забезпечити потреби Вінниччини у дешевих видах твердого біопалива – вирішення такого завдання передбачено програмою «Біоенергетичні культури», яку втілюють у життя науковці Уладово-Люлинецької дослідної селекційної станції Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків на Вінниччині. Про це повідомив під час урочистостей з нагоди 125-ї річниці станції її директор Анатолій Борівський.
«Йдеться про отримання саме дешевого біопалива з одиниці площі, – наголосив науковець. – У цьому й суть нашого експерименту з біоенергетичними культурами – здешевити такі види рослин і запропонувати їх тим, хто використовує новий вид палива. Солодкі корені дають не тільки цукор. Уже напрацьовано технологію виробництва біопалива з буряків. У країнах об’єднаної Європи не мають можливості широко розгорнути вирощування коренів, бо не вистачає площ. Нам долею відведена роль лідера в галузі буряківництва».
Крім насіння цукрових буряків, гороху, багаторічних трав, яких за час роботи станції виведено понад 150 сортів, розпочато дослідження біоенергетичних культур – цукрового сорго, суданки, салексу та деяких інших.