Під час будівництва кожного елеваторного комплексу компанії «НІБУЛОН» на будівельному майданчику працює більше 50 підрядних організацій. Це більше тисячі робітників зі всієї України та з-закордону. Відділ капітального будівництва компанії знає, як знайти спільну мову та об’єднати тисячі рук у єдину потужну силу.
«Організувати працю великої кількості людей – задача непроста. Те, як з «нуля» створюється великий об’єкт – справжнє диво і результат наполегливої праці, – вважає Олена Єрмакова, начальник кошторисно-договірного сектору відділу капітального будівництва компанії. – Спершу я і сама була вражена тим, як ефективно компанія вміє організувати будівництво власних об’єктів, визначаючи конкретні технічні завдання та терміни роботи».
У «НІБУЛОН» Олена Єрмакова прийшла десять років тому. Тоді темпи будівництва в країні вражали не швидкістю, а, скоріше, своєю неспішністю: «Коли після 22 років роботи на Чорноморському суднобудівному заводі (м. Миколаїв)я почала працювати в компанії «НІБУЛОН», то була захоплена новизною інженерно-технічної думки керівництва компанії, масштабами і термінами будівництва унікальних об’єктів».
Про яку вражаючу новизну та масштабність йде мова легко здогадатись згадавши, що десять років тому «НІБУЛОН» як раз працював над зведенням високотехнологічного перевантажувального термінала для перевалки зернових та олійних культур у м. Миколаєві. Ця сучасна споруда, що є унікальною не лише для України, а й для Європи,згодом була визнана кращим промисловим об’єктом України, що збудовано і введено в експлуатацію у 2004 році. А в червні 2008 р. Указом Президента України № 569/2008 «Про присудження Державних премій України в галузі архітектури 2008 року» авторський колектив на чолі з генеральним директором компанії «НІБУЛОН» Олексієм Вадатурськимбув удостоєний Державної премії України в галузі архітектури. Сьогодні унікальні куполи-зерносховища є одним із символів не лише Миколаївського регіону, але й агропромислового комплексу всієї України.
Заступник генерального директора з будівництва Сергій Беседін починав працювати над зведенням миколаївського термінала не в команді компанії «НІБУЛОН», а в підрядній організації, що тоді виконувала роботи на цьому об’єкті. Плани та задачі, що ставила перед собою компанія, перспективність професійної реалізації стали вирішальними у прийняті рішення щодо переходу в «НІБУЛОН».
Лауреат Державної премії України в галузі архітектуриСергій Беседін сьогодні головним своїм досягненням вважає збудовані об’єкти – елеваторні потужності по всій Україні. Завдяки наполегливій праці відділу капітального будівництва обсяги зберігання зерна компанії «НІБУЛОН» вдалося збільшити до 1,7 млн тонн.
«Ті, хто приїжджають на наші будівельні майданчики до початку будівництва, бувають шоковані тим, як через два-три місяці на пустирях виростають сучасні високотехнологічні комплекси, – розповідає Сергій Беседін. – Ніхто не вірить, що можна так швидко і так якісно будувати з «нуля» на занедбаній території. Наприклад, до початку будівництва перевантажувального термінала в Градизьку (Полтавська обл.) на його місці знаходилося сміттєзвалище, а вже за три місяці – мальовничий пейзаж: наш елеваторний комплекс на узбережжі Кременчуцького водосховища. Елеватор філії «Смотрич» на Хмельниччині ми будували на колишній базі зберігання сільгоспхімії, під якою земля на глибині кількох метрів була просочена різноманітними небезпечними речовинами, а мешканці від запаху хімікатів мали низку захворювань, що наносили значну шкоду їхньому здоров’ю. «НІБУЛОН» виконав колосальний обсяг робіт по зняттю та вивезенню шкідливого ґрунту, покращенню екологічної ситуації на місці цього колишнього підприємства. Все це супроводжувалося постійним проливним дощем. Але, незважаючи на ці труднощі, через 78 днів після урочистостей з нагоди початку будівництва, ми приймали перші машини із зерном нового врожаю.Так само було і під час будівництва багатьох інших наших елеваторних комплексів».
Секрет будівельних подвигів компанії «НІБУЛОН», Сергій Беседін пояснює дуже просто: «Ми, відділ капітального будівництва компанії, та всі підрядні організації працюємо згуртовано, як єдиний організм. Це непроста задача, адже сотні людей приїздять з різних куточків України та різних країн (а працюють на наших будмайданчиках фахівці з Данії, Нідерландів, Німеччини, США), щоб будувати разом технологічно складний об’єкт протягом 2-3 місяців. Це робота у великому темпі, робота на серйозний результат. Ось так і відшліфовується та манера, що в будівельних колах називають стилем компанії «НІБУЛОН».
«Будівництво об’єкта – це дуже відповідальна робота. Від нас залежить,як буде працюватинове підприємство, – вважає начальник технологічного сектору Наталя Звержинська.– Ми йдемо поряд із будівельними організаціями та свої роботи по монтажу технологічного обладнання виконуємо паралельно. Команда нашого відділу –це люди, які бачать перед собою мету –завершити будівництво уконкретні терміні та ввести вексплуатацію елеватор – ізавжди досягають її!».
Заступник начальника відділу капітального будівництва Богдан Клим вважає, що секрет успіху компанії «НІБУЛОН» – це згуртованість, відповідальність та бойовий дух: «Ми не спиняємось на досягнутому, підвищуємо свій професійний рівень, навчаємось, обмінюємось досвідом з вітчизняними та іноземними колегами. У відділі працює багато молоді – це фахівці,які мали незначний досвід роботи, або ж не мали його взагалі. Прийшовши в компанію, вони стають справжніми професіоналами та опорою нам, старшому поколінню будівельників».
Таким молодим фахівцем працювати в компанію прийшов Олександр Санько:
«Я дуже добре пам’ятаю своє перше відрядження – будівельний майданчик майбутнього елеватора філії «Ромодан» на Полтавщині. Тоді я вперше побачив такий масштаб будівництва, таку кількість людей та будівельної техніки. Я ціную свою причетність до тієї великої справи, що ми робимо щодня, зводячи високотехнологічні елеваторні комплекси в різних регіонах України».
Сьогодні перед відділом капітального будівництва постала нова задача – глибока реконструкція суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», над проектом якого сьогодніпрацюють кращі іноземні фахівці і світові лідери суднобудування. Завод має стати одниміз кращих та найсучасніших суднобудівних підприємств у світі з найкращою логістикою та унікальним обладнанням.
У найближчий час будівельники компанії «НІБУЛОН» також займуться встановленням 8 додаткових сушарок на вже працюючих елеваторних комплексах, що дозволить збільшити потужність сушіння кукурудзи на 700 тонн на годину.
День будівельника – це важливе свято для всього колективу компанії «НІБУЛОН». Ми щиро вітаємо відділ капітального будівництва компанії, всі будівельні організації, проектно-вишукувальні організації, виробників будівельних матеріалівта виробів, державні організації та відомства, що пов’язані із будівельною галуззю! Бажаємо успіхів та наснаги, заслуженого визнання та підтримки вашої важливої для всієї держави праці.
|