Вчора відбулася телефонна розмова першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Івана Бісюка із головою Федеральної служби з ветеринарного та фітосанітарного нагляду Росії Сергієм Данквертом. Зокрема, мова йшла про розвиток співпраці між обома країнами в сфері забезпечення безпечності та якості харчової продукції.
В ході розмови представники обох сторін зазначили, що з огляду на наміри України щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС, постає питання подальшого розвитку співпраці між Україною та країнами Митного Союзу в сфері забезпечення безпечності та якості харчової продукції.
Щодо цього Перший заступник Міністра агрополітики Іван Бісюк нагадав, що на сьогодні в Україні створено єдиний відповідальний орган в сфері безпеки харчових продуктів – Державна ветеринарна та фітосанітарна служба. Відповідно до законодавства України, Держветфітослужба займається питаннями ветеринарного контролю, ветеринарної медицини, захисту рослин, карантину рослин, охорони прав на сорти рослин, племінного інспектування, ідентифікації тварин.
Іван Бісюк також підкреслив, що на сьогодні в усіх експортно-імпортних операціях Україна діє відповідно до Угоди СОТ про застосування санітарних та фітосанітарних заходів (SPS - Agreement on the Application of Sanitary and Phytosanitary Measures), які набули чинності із 1995 р. і є обов’язковими для всіх країн-учасниць СОТ.
Тобто, підкреслив перший заступник міністра агрополітики України, в частині безпеки харчових продуктів розбіжностей між вимогами до безпечності харчових продуктів як між Україною та країнами Європейського Союзу, так і між Україною та країнами Митного союзу на сьогодні немає.
Водночас, українська та російська сторони допускають можливість подальшого опрацювання питань відповідності технічним регламентам МС продукції, яка експортується з України до цих країни.
Сторони констатували, що на сьогодні вже існують напрацьовані шляхи врегулювання цих питань. Так, у разі виникнення буд-яких спірних моментів, Україну відвідують представники Федеральної служби з ветеринарного та фітосанітарного нагляду Росії. Вони проводять інспектування як підприємств що експортують свою продукцію до Росії та інших країн МС, так і відповідні структури (лабораторії), які видають дозвільні документи на експорт до країн МС.
Сторони домовилися оперативно інформувати одна одну про внесення змін до санітарних та фітосанітарних вимог Європейського Союзу та Митного Союзу для виваженого врегулювання питань, що виникатимуть. Найближчим часом країни обміняються офіційними документами, якими буде закріплено досягнуті під час телефонних переговорів домовленості.