Як пише «Інфоіндустрія», скорочення поставок очікувалося, зважаючи на зупинку заводів восени. Якщо початок року було ознаменовано рекордним експортом в 441 тисячу тонн, то кінець закінчився експортом трохи більше 100 тисяч тонн. Ціна при цьому впала на 20%.
Найважливіше, що Україна втратила провідну роль на ключових ринках — Індії та Бразилії. Обидва вони інтенсивно розвиваються, споживання добрив ними може зрости до 18% світового показника.
Лідером серед споживачів українського карбаміду стала Туреччина, яка викуповувала протягом року невеликі партії за відносно низькими цінами. Найвищу ціну за український карбамід платили Італія, Мексика та Індія.
Однією з причин зупинок заводів були введення трансферного законодавства і досить жорсткі заходи проти заниження цін при експорті промислової продукції. Це і слід було очікувати. Рано чи пізно Україна повинна була піти російським шляхом, де заниженням вже давно ніхто не займається, а прямі контракти складають левову частку в експортних торгових операціях.
Щодо прогнозів на 2014 рік, за оцінками вітчизняних та зарубіжних аналітиків, поліпшення на ринку карбаміду буде за рахунок зростання споживання (до 5—7%), але це з лишком перекриє китайський експорт.
Ринки країн СНД зараз перебувають у більш вигідному становищі. Тут аграрний сектор отримує стабільні доходи, збільшуються посівні площі. Саме це і стане ключовим чинником зростання споживання карбаміду на ринках України, Росії, Білорусії та інших пострадянських республік. На думку експертів, карбамід стане вдалою заміною селітрі.
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше