Контрольний відстріл диких кабанів на території Луганщини виявив ще одну заражену африканською чумою свиней (АЧС) тварину. Взагалі, через те, що вірус перейшов з домашніх тварин на диких кабанів у російських областях, що межують з українськими, відстежити поширення й розповсюдження вірусу дуже складно. Про це йшлося під час наради у Луганську, де посадові особи двох країн радились, як не допустити епідемії.
Який же вихід? На думку головного ветеринарного лікаря Луганської області Миколи Мартиненка і начальника обласного лісогосподарства Олексія Приходька, нерозповсюдженню хвороби має посприяти активний відстріл диких кабанів, буквально «до останньої особини», в Станично-Луганському районі України, де саме були знайдені інфіковані африканською чумою тварини. Але виникає питання: який спосіб полювання ефективніший у цій ситуації — облава, як спочатку пропонували українці, або постріли з вишки щодня і постійно, як пропонували росіяни? Відстріл облавою може бути й неефективним. По-перше, кабан розмножується, а по-друге, такі дії викликають паніку серед тварин. Потрібен спосіб, що сприятиме концентрації кабана в одному місці. Категорично заборонено полювання із собаками.
Спосіб відстрілу диких кабанів був основним питанням міжвідомчої наради за участю представників Російської Федерації, Луганської та Донецької області, на якому обговорювалися комплексні заходи щодо недопущення збудника африканської чуми свиней на територію України.
... і на одній території не втримаєш. Фото з сайту sunhome.ru... і на одній території не втримаєш. Фото з сайту sunhome.ru
Врешті-решт фахівці з обох держав накреслили спільний план дій.
У Росії, як запевняє начальник головного управління МНС Ростовської області Валерій Синьков, робиться все можливе, щоб ліквідувати вірус.
«У всіх районах створено необхідний запас дезінфікуючих засобів, препаратів і матеріалів», — підкреслив Валерій Синьков. За його інформацією, на даний момент у Ростовській області зафіксовано шість випадків виявлення вірусу. В зоні особливого контролю відразу кілька прикордонних районів області. Лише в Чортковському районі відстрілили вже 86 голів.
Українські рятувальники теж запевняють, що «тримають руку на пульсі» та готові реагувати будь-якої миті. «Сформовано угруповання сил і засобів підрозділу для знищення та проведення дезінфікуючих заходів», — заявив начальник облуправління ДержНС у Луганській області Олександр Дробот. Але головне, що дії обох держав треба координувати, бо якщо вчасно їх не узгодити, то інфекція ще довго «мандруватиме» з однієї країни до другої.
Учасники наради з двох країн виробили шляхи взаємодії для локалізації та недопущення подальшого розповсюдження африканської чуми свиней на суміжних територіях.