Працівники Міністерства аграрної політики та продовольства повернулися на свої робочі місця до приміщення, яке минулого тижня звільнили мітингувальники. Тепер фахівці відомства продовжать свою роботу у звичному режимі. І аби відновити роботу в повному обсязі та створити всі умови, щоб аграрний сектор і надалі продовжував динамічно розвиватися, Міністр Микола Присяжнюк дав нові доручення кожному з департаментів відомства.
«Хотів би привітати всіх вас у стінах Міністерства та на робочих місцях. Звичайно, півтора тижні нам довелося працювати поза стінами з причин, від яких ми не залежали. Тому я дякую вам за професіоналізм, який ви виявили, виконуючи свої обов’язки, незважаючи на захоплення Міністерства. Ці труднощі нас лише згуртували», − зазначив Микола Присяжнюк.
За словами очільника відомства, сьогодні аграрний сектор динамічно розвивається. Тож, наразі головне завдання Мінагрополітики − зберегти позитивну динаміку виробництва сільгосппродукції та наростити зовнішній експортний потенціал. Для цього Микола Присяжнюк дав доручення кожному з департаментів відомства. Зокрема, Департамент землеробства має наразі зосередитися на проведенні весняно-польових робіт.
«Перед Департаментом землеробства, передусім, стоїть завдання підготовки до успішного проведення весняно-польових робіт. Дуже важливо сформувати структуру посівних площ, особливо ярих, після проведення моніторингу перезимівлі озимих. І для цього Департамент має продовжити модернізацію систем зрошення, будівництво тепличних господарств та комплексів», − наголосив Міністр.
Микола Присяжнюк відзначив досягнення Департаменту тваринництва та доручив і надалі утримувати позитивні тенденції, зокрема у нарощенні поголів’я ВРХ. Окрім цього, глава відомства наголосив, що потрібно приділити більше уваги створенню сімейних ферм та розвитку вівчарства. Департаменту продовольства було доручено продовжити підтримувати проведення сільськогосподарських ярмарків в усіх регіонах України, що дасть українцям можливість купувати вітчизняні продукти за доступною ціною.
А Департамент економічного розвитку аграрного ринку має продовжити сприяти розбудові овоче-, картопле-, фруктосховищ, що дасть можливість мінімізувати міжсезонні коливання цін на продукти. Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій було дано завдання продовжувати реалізацію програми «Рідне село», яка вже показала свою результативність. Потрібно звернути увагу і на розбудову кооперативів, а також – на формування каналів збуту для одноосібників та сімейних ферм.