«Усі жителі Станично-Луганського району, які лишилися домашнього поголів'я свиней через АЧС, вже отримали гідну компенсацію. Аналогічну компенсацію, безсумнівно, отримають і жителі Краснодонського району. Сьогодні вже підготовлені і направлені відповідні матеріали до Києва, і Уряд України прийме рішення про виділення коштів з резервного фонду», – розповів перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Едуард Лозовський.
Він ще раз звернувся до жителів Луганської області із проханням проявляти пильність і не порушувати санітарні норми утримання домашніх тварин.
При цьому Едуард Лозовський підкреслив, що наразі робиться все, щоб не допустити занесення вірусу в фермерські господарства і на сусідні території, в першу чергу ті, де зосереджено основний експортний потенціал свинини, адже це може завдати серйозної шкоди нашому агропромисловому виробництву.
Нагадаємо, що 5 січня 2014 року прикордонники Луганського прикордонзагону виявили на території Станично-Луганського району труп зараженого дикого кабана, який знаходився в річці біля українського берега. Наступний випадок захворювання в дикій фауні був зафіксований в Біловодському районі, а 30 січня в одному з приватних господарств села Давидо-Нікольське Краснодонського району зафіксовано падіж вже домашніх свиней. При дослідженні біологічного матеріалу представниками Державної ветеринарно-санітарної експертизи було виявлено вірус АЧС.
Відтак з початку січня на Луганщині посилені заходи щодо недопущення розповсюдження вірусу АЧС. Зокрема, рішенням засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації на території села Давидо-Нікольське з 31 січня встановлено карантин. З метою недопущення поширення захворювання співробітниками ГСЧС протягом двох днів у спеціально відведеному місці було знищено 127 домашніх тварин, ще близько сотні домашніх свиней – під жорстким контролем ветеринарно-санітарної служби відправлено на переробку.