У грудні 2009 року відбудеться урочиста презентація національної презентаційно-рейтингової програми "Діловий імідж України. Національні досягнення". У супроводі театралізовано-концертного шоу за участю зірок української естради, театру і кіно кращі міста та села, підприємства, організації, установи і навчальні заклади країни будуть нагороджені дипломами національної програми та відзнаками.
Сьогодні ми представляємо номінанта почесної відзнаки "Національне визнання - 2009" - приватне підприємство „Виробнича фірма „Агротех", яке робить вагомий внесок у розбудову української держави і презентуватиме її більш ніж у 120 країнах світу.
Очищення зерна та підготовка якісного посівного матеріалу - найважливіші завдання у системі післязбирального оброблення зерна. Для отримання якісного посівного і товарного зерна господарства повинні мати цілу низку різноманітних зерноочисних машин, кожна з яких виконує певну функцію.
Як свідчить практика, сьогодні одним з найефективніших технологічних процесів при переробці сільгосппродукції є метод аеродинамічного поділу сипучих матеріалів за питомою вагою. Зерноочисна техніка, яку використовують на більшості підприємств, не має таких можливостей. Таку сепарацію здатна здійснити лише машина «Алмаз». Безрешітну багатофункціональну сепарувальну машину «Алмаз» розроблено і виготовлено у 2001 році на приватному підприємстві «Виробнича фірма «Агротех». Машина пройшла ходові випробування того ж року у АТЗТ «Агро-Союз» у Дніпропетровській області, державні приймальні випробування в Українському науково-дослідному інституті прогнозування техніки та технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого, сертифікована в системі «Укрсепро». Численні лабораторно-польові випробування сепарувальної машини проводились в умовах господарств на очищенні та сепаруванні пшениці, соняшнику, гороху, ячменю і багатьох інших культур.
Як показує досвід, ця машина здатна переробляти як дрібнонасіннєві культури (люцерну, мак, ріпак), так і овес, ячмінь, пшеницю, кукурудзу, горох та інші бобові і насіння цукрового буряку. Машина проста в експлуатації та обслуговуванні, не має кінематичних схем, місць змащення, довговічна і не потребує профілактичного обслуговування, високонадійна, здатна переробляти продукцію будь-якої вологості та засміченості. Проведені дослідження показали: тільки за рахунок поліпшення якості посівного матеріалу підвищилась урожайність посівів озимої пшениці на 35-40%. Машина «Алмаз» ділить насіннєві суміші та культури за питомою вагою без участі решіт, у повітряному потоці, не травмуючи зерно, відбираючи біологічно цінне зерно, що має максимальну енергію проростання та схожості, а одночасне його достигання дає можливість збирати врожай без втрат. Машина здатна з пшениці 6 класу відібрати зерна 3 і 4 класів, відібрати зерно, уражене клопом-черепашкою і довгоносиком, стовідсотково очистити зерно від вівсюга, вівса тощо. Машина може також працювати як розсів на крупзаводах, розділяючи крупу за розміром на сім фракцій, відбираючи при цьому мучку та надаючи крупі високоякісного товарного вигляду. Завдяки очищенню зерна з допомогою «Алмазу» потрібна менша кількість посівного матеріалу. При засіванні полів насінням без зернових і бур'янистих домішок заощаджуються гербіциди, пально-мастильні матеріали, моторесурси, зарплата тощо. Досі випускалися машини продуктивністю 4, 10, 20 і 40 т на годину, а тепер випускається п'ята модифікація машин продуктивністю 50 т на годину. Отже, це унікальна розробка, яка не має аналогів ні в близькому, ні в далекому зарубіжжі.
Завдяки таким можливостям географія продажу машин «Алмаз» швидко розширюється. Нині їх замовниками є більше 1500 різногалузевих (сільськогосподарських, фармацевтичних, переробних тощо) підприємств як в Україні, країнах СНД, так і в далекому зарубіжжі. За обсягами поставок підприємство щорічно збільшує темпи. Нині експорт становить 35-40%.
Досвід експлуатації машин упродовж кількох років засвідчив їх високу надійність, зручність в експлуатації та швидку окупність. За високої якості машин ціни на них досить низькі.
Продукція «Агротех» представляється на багатьох виставках, де заслужено здобуває дипломи і медалі, зокрема медаль виставки «Агрошоу-2004» у Польщі, золоту медаль виставки «Агросезон, Воронеж-2007» у Росії. Машини, представлені на Всеукраїнський проект «Україна аграрна-2004», здобули нагороду «Лідер АПК України» у номінації «Сільгосптехніка». Крім того, підприємство стало лауреатом всеукраїнської програми «Роботодавці України» і здобуло нагороду «Лідер-2006» за збереження існуючих і створення нових робочих місць. Згадувана продукція стала лауреатом IV Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України 2006-2007» на регіональному рівні. У 2007 році фірму визнано гідною міжнародної нагороди Європейської бізнес-асамблеї «Краще підприємство Європи».
Вже понад 75 років (2 роки поспіль виробник кращих вітчизняних товарів) - лідер з виробництва хлібобулочних виробів у регіоні. До складу об'єднання входять полтавські хлібозаводи №1 та №3 та Кохнівський хлібозавод у Кременчуці.
Продукція хлібокомбінату виготовляється з натуральної вітчизняної сировини й не містить добавок, барвників і поліпшувачів смаку, а також консервантів.
Одна з останніх новинок комбінату, що виготовляється технологами підприємства на основі старовинних українських рецептур, - "Живий хліб". Він добре впливає на роботу кишково-шлункового тракту, оскільки виготовлений на природних заквасках. Виріб дає людському організму корисні сполуки та мікроелементи у природній формі, чого немає в жодному з традиційних сортів хліба. Багатий на вітаміни групи В, Е, РР, мінеральні речовини.
"Живий хліб" вирізняється підвищеним вмістом білка, такого необхідного дорослим, а надто дітям, адже він відіграє важливу роль у будівництві клітин організму та покращує обмін речовин.
"Живий хліб" - справжня скарбниця здоров'я, який можна споживати 7-8 діб.
Нині продукція торгової марки "Живий хліб" відома не лише в Полтавській області, а й інших регіонах, зокрема у Харкові, Києві, Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську, Запоріжжі, Донецьку. І географія продажу з кожним днем розширюється. А це є свідченням того, що Полтавський хлібокомбінат намагається задовольняти смаки найвибагливіших споживачів.
У 2008 році хліб "Дарунок", "Баварський", "Сільський особливий", у 2009 - «Здоровяк», «Полтавський цілющий» та хліб «Гречаний на хмелю» ТМ "Живий хліб" на Всеукраїнському конкурсі-виставці визнано "Кращим вітчизняним товаром". У 2009 р продукція отримала відзнаку «Визнання року-2009».У цьому році хлібам під ТМ «Живий хліб» в рамках програми «Національна конкурентоспроможність» присуджено 2 знаки відповідності - «100% натуральні» та «Національні досягнення».
Щоденно триває робота зі створення нових видів хліба, щоб нести здоров'я та любов у кожну українську родину. Асортимент продукції, що виготовляється ВАТ "Полтавський хлібокомбінат", постійно оновлюється.
На підприємстві упроваджено та сертифіковано систему менеджменту якості згідно з вимогами ДСТУ ISO 9001:2001.
На ВАТ "Полтавський хлібокомбінат" працює телефон «гарячої лінії». Керівництво враховує всі побажання, пропозиції та зауваження, які надходять від споживачів.
Кожен із працівників комбінату, головою наглядової ради якого є Василь Гаврилюк, вкладає у свою продукцію часточку душі та серця.
А головний принцип, який сповідує у своїй роботі керівництво і колектив компанії, - "Відроджуємо традиції, примножуємо технології людям на добро!".
Ірина РОДЧЕНКО