Громадські ради при всіх виконавчих органах влади мають бути наділені не лише дорадчо-консультативними функціями, а й функцією контролю, яка б передбачала можливість впливати на формування кадрової політики та підзвітність виконавчої влади інституціям громадянського суспільства. Таке рішення було ухвалене на засіданні Громадської Ради при Мінагрополітики України.
3 березня, відбулося засідання Громадської ради при Мінагрополітики України під головуванням Леоніда Козаченка. Перед її початком присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв Майдану. Головним питанням порядку денного засідання стало переформатування Громадської Ради, яке має відбутись на найближчих установчих зборах у березні 2014 року.
Учасники зійшлися на необхідності чіткого визначення критеріїв членства у Громадській раді. На цьому наголосив заступник Голови Громадської ради, Голова Аграрного Союзу України Геннадій Новіков.
«Працювати над стратегічними питаннями розвитку аграрної галузі повинні компетентні профільні громадські об’єднання. Тому Громадська рада має бути сформована таким чином, аби репрезентувала собою систему фахової громадської експертизи діяльності виконавчого органу влади, а відтак необхідні чіткі критерії членства», - наголосив Геннадій Новіков.
Також на засіданні розглядалось питання необхідності перегляду статусу і повноважень Громадської ради. Учасники зібрання зійшлися на тому, що громадські ради при всіх виконавчих органах влади мають бути наділені не лише дорадчо-консультативними функціями, а й функцією контролю, яка б передбачала можливість впливати на формування кадрової політики у владних структура та підзвітність виконавчої влади інституціям громадянського суспільства. Відповідні пропозиції мають бути унормовані на рівні рішень Уряду України.
Також, в ході засідання було обговорено ініціативу щодо порядку атестації найвищих держслужбовців на корумпованість та вимог, які висуватимуться до кандидатів у заступники міністра та керівників інших центральних органів державної влади у сфері координації міністерства.