Шляхи подолання корупційних схем, а також законодавчі антикорупційні ініціативи від бізнесу сьогодні обговорювались під час прес-конференції «5 кроків для ліквідації корупції в Україні. У ній взяли участь керівники Федерації роботодавців України, її галузевих та регіональних структур, а також експерти податкової галузі.
У ході прес-конференції відзначалося, що з проблемою корупції в Україні стикаються суб’єкти господарювання всіх без виключень галузей та сегментів економіки. За оцінками Федерації роботодавців України, минулого року чиновники отримали понад 160 млрд грн хабарів за корупційними каналами у сфері держзакупівель, органів податкової, митної служби, судової системи, держмонополій, при експорті зерна, реєстрації оренди земельних ділянок.
За підрахунками експертів ліквідація корупції дозволить додатково збільшити ВВП на 5-6%. Для цього, в першу чергу, терміново необхідно внести до українського законодавства низку змін, які будуть спрямовані на унеможливлення побудови корупційних схем. Ці зміни мають бути спрямовані на створення прозорих механізмів проведення конкурсів за участі громадськості, встановлення контролю за результатами державних закупівель та закупівель підприємств-монополісів, запровадження персональної відповідальності голови і членів конкурсних комітетів за прийняті рішення, встановлення надійного моніторингу цінових пропозицій тощо. Крім цього, важливим кроком, який дозволить подолати корупцію, на думку представників бізнесу, є спрощення дозвільних процедур та скорочення кількості та функцій контролюючих органів.
Експерти також відзначили, що діяльність органів виконавчої влади можна буде оцінити за практичними результатами, які має відчути на собі бізнес. Так Мінагрополітики вже почало здійснювати низку практичних кроків щодо усунення корупційних схем та дерегуляції підприємницької діяльності у своїх галузях. Нагадаємо, що вчора Уряд своєю постановою встановив безстроковий термін дії дозволу (який видавався Держветфітослужбою) на ввезення на територію України сировини та продукції тваринного походження, таким чином усунувши ризики корупційних вчинень у цьому сегменті дозвільної системи.
Також у Мінагрополітики за участі представників бізнесу, громадських організацій та експертів вже напрацьовано пакет першочергових антикорупційних законопроектів.