Законопроектом передбачається, що загальна площа земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка може перебувати у власності та користуванні однієї особи (з урахуванням осіб, пов’язаних з нею відносинами) буде обмежена до 10 тис. га.
Нардеп вважає, що встановлення таких обмежень дасть можливість контролювати процес використання сільськогосподарських угідь великими аграрними формуваннями та дозволить уникнути монополізації значних площ сільськогосподарських земель в одних руках. На думку Григорія Калетника таким чином можна призупинити процес вимирання села.
На сьогодні в Україні від 10 до 500 тисяч гектарів сільськогосподарських земель сконцентровано в руках агрохолдингів. Багато з таких сільськогосподарських бізнес-груп мають на меті й надалі збільшувати розмір земельного банку до сотень тисяч і більше гектарів землі, особливо після закінчення дії мораторію на продаж таких земель, а саме - з 1 січня 2016 року.
- Нажаль, головною метою агрохолдингів є примноження капіталу їх засновників. А збереження сільської місцевості та інвестування у розвиток соціальної інфраструктури села, не входить до кола їх інтересів. Оскільки самі засновники проживають у великих містах та не користуються соціальною інфраструктурою, - цитує нардепа його прес-служба.
Все це призводить до загострення соціальної та економічної кризи на селі, переконаний народний обранець.