Як розповів керівник департаменту торгівлі і послуг Олексій Немерюк, якщо країни, що входять до Північноатлантичного альянсу, перекриють постачання продуктів, торговельним мережам доведеться шукати нових постачальників ягід і фруктів, а м'ясопереробним комбінатам, «заточеним» під імпортну сировину, - постачальників свинини і яловичини.
За інформацією департаменту, тепер Москва сподівається на більш інтенсивне співробітництво з країнами БРІКС.
За словами чиновника, зараз у Москві немає перебоїв з поставками продовольства.
Найбільший вплинути санкції можуть на ринок м'яса, а також ягід і фруктів.
Як розповіли в департаменті, Москва закуповує за кордоном 67% м'яса, при цьому до 40% йде з країн НАТО.
"Якщо подивитися, що поставляється на прилавки магазинів, то це буде в основному вітчизняне м'ясо, - відзначили в департаменті. - Але комбінати, які виробляють ковбасу та інші продукти переробки м'яса, використовують в основному імпортне обладнання і «заточену» під нього імпортну сировину. Це пов'язано з тим, що в країні на кожне, наприклад, свинарське підприємство, що робить свинину за тими технологіями, які є на Заході. У Москві шість м'ясопереробних комбінатів, і вони різною мірою залежать від імпорту".
Як зазначили у відомстві, зараз близько 20% м'яса Москва отримує з Бразилії, і "якщо будуть санкції, ми будемо переорієнтуватися і більшою мірою використовувати потенціал Південної Америки".
За інформацією відомства, Москва закуповує за кордоном 85% фруктів та ягід, при цьому близько 50% привозяться з країн НАТО, зокрема з Іспанії, Польщі, Нідерландів. У департаменті відзначили, що власними силами недопоставки відшкодувати не будуть, тому що «не всі фрукти і ягоди у нас ростуть», тому більш тісну співпрацю доведеться розвивати з іншими державами.
На думку російських економістів, ягоди, фрукти та овочі Москва могла б у більшому обсязі закуповувати в країнах СНД.
Водночас московський уряд не очікує проблем з молочною продукцією.
«Ми зв'язувалися з Російським союзом підприємств молочної промисловості, - повідомили в департаменті. - Вони також проаналізували ситуацію і сказали, що за рахунок збільшення поставок з Білорусі можна відшкодувати все, що буде недопоставлено з інших країн. Невеликі проблеми можуть виникнути щодо вершкового масла, так як великий відсоток до нас надходив з Нової Зеландії».
Що стосується поставок з самої України, як зазначили у відомстві, останнім часом вона «мало часу приділяла сільському господарству» та її участь на московському ринку продовольства мінімальна.
"Якщо брати поставки в Росію в цілому, Україна буде на першому місці по солі", - відзначили в департаменті.
У відомстві уточнили, що Москва самостійно зараз не веде переговори з владою інших держав, тому що це завдання федерального уряду.
Як повідомлялося, США офіційно ввели санкції проти російських чиновників, причетних до загострення політичної ситуації в Україні, сепаратистів Криму та Віктора Януковича та кума Владі міра Путіна Віктора Медведчука.
Рада з питань закордонних справ Європейського союзу також затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України.
Канада також ввела санкції щодо семи російських і трьох кримських посадовців, які "несуть політичну відповідальність за кризу" в Україні.
Санкції передбачають заборону на в'їзд на територію Канади і заморожування активів цих чиновників. У списку, який оголосив у своїй заяві прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер, фігурує віце-прем'єр уряду РФ Дмітрій Рогозін, самопроголошений прем'єр Криму Сергій Аксьонов і спікер розпущеного кримського парламенту Володимир Константинов.