При цьому в компанії відзначили, що грошові кошти, що знаходяться на рахунках компанії в Росії, були призначені виключно для здійснення господарської діяльності на території цієї країни. Сьогодні, коли вони заарештовані, Roshen виявився позбавленим можливості оплачувати поставки сировини, займатися виробництвом, продовжувати будівництво нової виробничої площадки, а також виплачувати податки.
«У зв'язку з накладенням арешту на всі грошові кошти цих підприємств, корпорація Roshen не має можливості продовжувати здійснення господарської діяльності на території Росії», - заявили в компанії.
У корпорації також підкреслили, що за період діяльності компанії в Росії, вона постійно інвестувала в розвиток виробництва, а також розпочала будівництво нових потужностей в Липецькій області, введення в експлуатацію яких дозволило б збільшити обсяг виробництва компанії в 1,5 рази.
«В лютому 2014 року був проведений черговий запуск нової лінії, велося інтенсивне будівництво нової площадки з плановим запуском в 2014 році. Тільки за останні чотири роки обсяг інвестицій у будівництво склав більше 9 мільярдів рублів», - відзначили в Roshen.
Крім того, враховуючи останні дії російських правоохоронних органів на підприємства корпорації в Липецьку, які фактично заблокували їх роботу, провели обшук і вилучили документацію, Roshen заявляє про рейдерське захоплення своїх активів у Росії.
«Опинившись у такій ситуації і не отримавши жодних роз'яснень, корпорація Roshen на сьогоднішній день може зробити лише один висновок, що на її російських підприємствах здійснюється рейдерське захоплення, так як розмір вимог, зазначений у цивільному позові в кримінальній справі, не відповідає логіці закону та економіки», - сказано в заяві компанії.
При цьому в компанії повідомили, що крім блокування роботи Липецької кондфабрики силовиками, перевірки російських підприємств корпорації почали Федеральна податкова служба, Федеральна митна служба, Державна інспекція праці, Федеральна служба по екологічному, технологічному і атомному нагляду, а також проти них порушено справу Управлінням Федеральної антимонопольної служби по Липецькій області.
Разом з тим Roshen заявляє про готовність докласти всі зусилля для того, щоб повернути кошти, на які накладено арешт для того, щоб виконати зобов'язання перед постачальниками сировини та обладнання, а також своєчасно виплати заробітної плати працівникам підприємств.
«Однак, впевненості в можливості успішно реалізувати поставлену мету компанія не має», - наголосили у корпорації.
Як повідомляв УНІАН, 19 березня співробітники російської поліції заблокували і захопили приміщення Липецької кондитерської фабрики Roshen. Представники російських правоохоронних органів не пред'явили ніяких документів, які б надавали їм право увірватися на територію підприємства і припиняти виробництво. Керівництво компанії Roshen не отримував ніяких офіційних повідомлень або попереджень, які могли б стати причиною незаконного втручання в їх діяльність.
20 березня Міністерство закордонних справ і Міністерство економічного розвитку і торгівлі України звинуватили владу в Росії незаконної конфіскації виробничих потужностей Липецької кондитерської фабрики Roshen, заявивши, що захоплення підприємств корпорації в РФ є логічним продовженням політично вмотивованої кампанії, яка почалася проти українського інвестора ще в минулому році, коли Росспоживнагляд заборонив експорт продукції компанії країну.
Довідка УНІАН. Корпорація Roshen - один з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів. До складу корпорації входять Київська, Вінницька, Маріупольська (Донецька обл.), Кременчуцька (Полтавська обл.) кондитерські фабрики, масломолочний комбінат «Бершадьмолоко» (Вінницька обл.), Липецька фабрика Roshen (РФ) і Клайпедська кондитерська фабрика (Литва).
Roshen належить народному депутату і мільярдерові Петра Порошенка, який активно підтримував Євромайдан.