«Ми сьогодні практично припинили експорт цукру до Середньої Азії, оскільки призупинений транзит наших товарів через Росію», - сказав журналістам голова правління асоціації Микола Ярчук.
За його словами, у виробників цукру виникають складнощі з отриманням і поверненням залізничних вагонів для перевезення продукції.
При цьому Ярчук зазначив, що у разі підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом, вітчизняні виробники цукру зможуть поставити на європейський ринок 20 тис. тонн своєї продукції, оскільки 10 українських заводів виробляють цукор відповідної якості.
Крім того, голова асоціації повідомив, що на сьогодні також призупинені поставки цукру до анексованого Росією Криму.
«Криму наразі призупинені поставки. Ми оцінюємо, що втратили ринок Криму на 100 тис. тонн», - сказав він.
Читайте такожУкраїнські аграрії зможуть виручити близько $2,2 млрд за рахунок відкриття ринку ЄС
За словами Ярчука, на сьогодні на півострові ще зберігаються достатні запаси цукру, але компанії, які здійснювали торгівлю цим продуктом, не розуміють, в якому правовому полі вибудовувати свою діяльність.
Як повідомляв УНІАН, після військового вторгнення Російської Федерації на територію Криму наприкінці лютого поточного року, результатом чого стала фактична анексія півострова Росією, між Україною і РФ спостерігається погіршення економічного співробітництва. Зокрема, у середині березня Росія повністю закрила свої кордони для української продукції.
У сезоні цукроваріння 2013/2014 року Україна виробила 1,2 млн тонн бурякового цукру, що на 45,5% менше, ніж роком раніше.
У 2013 році Україна поставила на зовнішні ринки 123 тис. тонн цукру на 67,2 млн дол.