У зверненні, зокрема, зазначено: «На даний час в агропромисловому комплексі спостерігається суттєве відставання у темпах накопичення пального, необхідного для завершенні комплексу весняно-польових робіт та підготовки до проведення збиральних робіт. Основна причина цього - постійне суттєве зростання цін на нафтопродукти.
Згідно з моніторингом ринку нафтопродуктів з початку року ціни зросли на дизпаливо на 68%, на низькооктанові бензини - на 60,2%. При цьому, зростання вартості пального відбувається не зважаючи на те, що за останній час курс долара стабілізувався і почав зменшуватися. Крім цього, автозаправочні станції в окремих областях відмовляються реалізовувати сільгосптоваровиробникам пальне на умовах перерахування коштів, а продають нафтопродукти тільки за готівку в обмеженій кількості, що може призвести до утворення штучного дефіциту на ринку пального.
У попередні роки частка світлих нафтопродуктів у витратах на виробництво продукції рослинництва становила 12 %, а в поточному році внаслідок підвищення цін, частка пального може зрости до 25%, що негативно вплине на рівень цін на продовольчі товари та погіршить конкурентноздатність сільськогосподарської продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках. Просимо вжити заходів щодо ресурсного насичення ринку нафтопродуктів, а також здійснити перевірку обгрунтованості встановлення цін у роздрібній та оптовій торгівлі нафтопродуктами».