Білорусь вимагає підвищити тариф на транзит електрики для Росії в 5 разів
Мінськ в односторонньому порядку ініціює підвищення тарифів на транзит електроенергії в 5,5 разів.
Мінськ хоче зробити для Росії електрику в 5 разів дорожче
Білорусь в односторонньому порядку зажадала від Росії збільшити плату за транзит електроенергії в 5,5 разів.
Про це повідомив представник російського госекспортера електроенергії ВАТ "Інтер РАО ЄЕС". На зустрічні пропозиції "Інтер РАО" білоруська сторона не відповідає.
У 2009 році компанія "Біленерго" і "Інтер РАО" уклали довгострокові взаімосвязиваются договори на постачання електроенергії і транзит.
Наприкінці минулого року "Інтер РАО" направило до Мінська пропозицією щодо тарифу на транзит і ціну поставок електроенергії до Білорусі на 2010 рік, "сформовані з урахуванням принципу їх пропорційного зміни в рамках вказаних довгострокових договорів".
Офіційного від білоруських колег російські енергетики не отримали, а "Біленерго" в односторонньому порядку направив "Інтер РАО" "неконструктивні, невмотивовані вимоги про збільшення вартості транзиту більш ніж в 5,5 разів".
У Москві очікують, що черговий раунд двосторонніх переговорів з питань нового контракту відбудеться 12 січня в Мінську.
Черговий раунд переговорів з ГПО "Біленерго" з питань постачання російської електроенергії до Білорусі, а також про умови транзиту намічений на 12 січня в Мінську.
Росія через Білорусь поставляє електроенергію, зокрема, в Литву і Латвію, а також до Калінінградської області. У Білорусі вважають, що Росія в даний час здійснює несанкціонований транзит електроенергії на її території.
У січні 2008 року Білорусь перервала імпорт російської електроенергії, який був оновлений лише в березні 2008 року. До цього моменту постачання електроенергії були припинені, поки сторони домовлялися про їх ціною.
На початку 2010 року в Росії і Білорусі виникли складнощі і з транзитом нафти. Сторони не змогли узгодити умови поставок, так як Мінськ вимагає пільгових мит на нафту, що поставляється на білоруські заводи. Росія, навпаки, вимагає введення стовідсоткової мита на цю нафту.