Професор Умберто Монардес (університет МакГілл, Монреаль, Квебек) та Мартен Боріваш (менеджер канадської мережі кооперативів СОКОДЕВІ) відвідали Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького. З канадськими гістьми зустрілисьректор ЛНУВМ та БТ Володимир Стибель, перший проректор Ярослав Кирилів, проректор з науково-педагогічної роботи Магдалина Драч,начальник відділу міжнародних зв’язків Василь Стефаник та директор Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків. Під час зустрічі обговорювались питання можливої участі університету в реалізації проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що фінансується урядом Канади. Загальний бюджет проекту, який розрахований на 7 років, становить 27,7 млн. канадських доларів.
Завданням проекту є об’єднання кількох тисяч малих та середніх молочних виробників у мережу фермерів, підприємців, кооперативів та кооперативних спілок. Важливою метою є також покращення конкурентноспроможності молочного сектору в Україні, створення ефективної системи у збиранні та ринковій дистрибуції молока, постачанні господарств засобами виробництва, добривами, виробництво високоякісних кормів.
Професор Умберто Монардес є провідним фахівцем з розвитку кооперативного руху, член правління потужної дорадницької фірми ВАЛАКТА. Вона надає експертні та консультаційні послуги 95% агропромислових господарств Канади (6 тис. виробників с/г продукції), що тримають на своїх фермах 1 млн. корів. До речі, середні надої молока у них є чи не найбільшими у світі – 9760 літрів.
У розмові з керівництвом навчального закладу канадські гості дізнавались про можливість залучення наукового потенціалу університету для реалізації окремих пунктів проекту. Серед них і використання лабораторій ВНЗ для проведення аналізу якості продукції, навчання фермерів, проходження студентами практик у включених до проекту господарствах.
Як зазначив ректор ЛНУВМ та БТ, професор Володимир Стибель, університет є ідеальним партнером між виробничником і студентом, який власне інтегрується у виробництво. Бізнес зацікавлений отримати доброго фахівця, а навчальний заклад, завдяки допомозі того ж таки відповідального й розумного підприємця, отримає можливість підготувати першокласного спеціаліста.
Серед ідей співпраці поміж університетом МакГілл (www.mcgill.ca)та ЛНУВМ та БТС.З. Ґжицького обговорювалась можливість читання канадськими професорами лекцій для українських студентів, взаємних обмінів, стажування молодих викладачів у Монреалі, доступ до сучасних освітніх технологій. До речі,університет МакГілл займає 17-е місце у світовому рейтингу ВНЗ за якістю і методикою навчання і реалізовує немало партнерських програм. Наприклад, зараз у ньому на півторарічному стажуванні перебуває група студентів з Бразилії (38 осіб). Серйозні дослідження МакГілл здійснює в галузі харчової безпеки та якості продуктів, займається вивченням глобальних проблем голоду у світі.
Канадський уряд спільно з СОКОДЕВІ (//socodevi.org/) вже багато років реалізовують місію з поширення кооперативного руху по цілому світу. Сьогодні реалізовуються чотири проекти в Бразилії, в Парагваї, Чилі, Україні. Хоча б мінімальне залучення до їх реалізації українського студентства дасть нашій освіті величезний досвід та знання, а молодь матиме змогу вивчати мову, знайомитись з сучасними технологіями та методиками, шукати партнерів для ведення бізнесу, отримати цікаве та високооплачуване місце праці.
Прес-служба ЛНУВМ та БТ.