Вказаний законопроект встановлює нові критерії, яким мають відповідати сільськогосподарські підприємства для можливості застосування пільгових режимів в АПК. Обсяг операцій з постачання на митній території України та вивезення за межі митної території Українисільськогосподарських товарів (послуг) таким підприємством за попередні 12 послідовних звітних податкових періоди сукупно не повинен перевищувати 20 млн. гривень, а площа сільськогосподарських угідь, які перебувають у власності або у користуванні (оренді) підприємства не повинна перевищувати 1 тис. га.
Представники профільних асоціацій АПК запевняють, щопропозиції Уряду стосуються більшості господарюючих суб’єктів в АПК та наголошують на неприпустимості скасування податкових стимулів.
«Згідно з проектом, запропонованим Урядом, пільг з ПДВ та фіксованого сільськогосподарського будуть позбавлені усі 120 птахофабрик України та більше 80 % свинарських та молочних комплексів. При рентабельності тваринництва 5-15 %, пільги становлять 8-12 %, тобто більше 60 % тваринницьких і птахівничих підприємств стануть планово-збитковими, і під загрозою звільнення може бути більше 300 тис. працівників у сільській місцевості з усіма негативними наслідками в економіці та соціальній сфері», - зазначає голова наглядової ради асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко.
«Підтримка сільськогосподарських товаровиробників у США, ЄС, Росії, Білорусії та інших, в рази вища ніж в Україні, а якщо позбавлять єдиного механізму підтримки АПК, аграрії будуть не здатні конкурувати на експортних ринках маючи найдорожчі банківські кредити (процентна ставка 25 % і вище), - наголосивголова Аграрного союзу України Геннадій Новіков.
«У разі прийняття законопроекту, галузь сільського господарства, що забезпечує зростання ВВП і 17,9 млрд. валютної виручки в рік, стане планово-збитковою», - пояснює генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Володимир Лапа
Асоціація
Український клуб аграрного бізнесу