Українська Зернова Асоціація звернулася з листом до президента України.
У листі зокрема йдеться про наступне.
За останні 10 років українські виробники подвоїли виробництво зерна. Україна повністю забезпечила себе зерном, зайняла 2-3 місце у світі з його експорту та перше місце в світі з експорту соняшникової олії. Стабільне виробництво зерна створило надійні умови для розвитку тваринницької та молочної галузей. Вагомих для держави результатів, вдалося досягти завдяки, виключно, діям підприємств приватного сектору. В найближчі 10 років в Україні реально подвоїти виробництво та експорт зерна і продуктів його переробки. Але, для досягнення цих амбітних цілей, вкрай важливо скоординувати дії держави та бізнесу, впровадивши в Україні механізми функціонування ринку зерна притаманні най розвинутим зерновим державам. Україна, досягши врожайності по кукурудзі та сої як у США, а врожайності по пшениці та ячменю як у Франції, виробляла би 120 мільйонів тон зерна! Врожайність сьогодні - це інтегральний показник не тільки розвитку АПК держави, але і держави в цілому. Україна рухається в ЕС і їй, безумовно, стануть доступні найкращі досягнення у сфері розвитку АПК Європейського Союзу.
На нашу думку, Україні треба терміново ініціювати створення двосторонньої робочої групи з розробки та підписання Міждержавної угоди до 2030 року в сфері АПК між Україною та США. Бізнес США зацікавлений у створенні ефективного бізнес клімату на Україні, який гарантуватиме недоторканність інвестицій та приватної власності компаній. Українські аграрії, у свою чергу, зацікавлені в інвестиціях в аграрну інфраструктуру, у впровадженні сучасних технологій кредитування, страхування, навичок роботи на біржах (зокрема Чиказькій), створенні біопаливної промисловості. Виключно важлива співпраця у сфері генетики, використання космічної інформації для АПК.
За даними ФАО, населення планети до 2050 року збільшиться з 7 до 9 мільярдів людей! Україна, вже сьогодні, являється найважливішим елементом світової продовольчої безпеки, повністю забезпечуючи свої потреби у зерні, та повністю забезпечуючи зерном та продуктами його переробки більш ніж 100 мільйонів людей! Співпраця України та США в аграрній сфері дозволить світові подолати виклики в забезпеченні продуктами харчування населення планети і дасть значний поштовх у розвитку вітчизняного АПК.
Українська зернова асоціація