Українська асоціація виробників феросплавів (УкрФА) і Союз хіміків стурбовані наміром українського уряду погодитися з пропозицією Російської Федерації щодо припинення антидемпінгового розслідування по нітрату амонію та фосфатних добрив, а також наполягають на продовженні спеціального розслідування проти всіх країн-імпортерів феросплавів, в т.ч. Росії, що займає незначну частку в масовому імпорті в Україну. Про це йдеться у відкритому листі УкрФА і Союзу хіміків України.
"Вважаємо, що непродумане скасування проведення розслідувань за даними товарних позицій укупі із зобов'язанням не вводити по ним загороджувальні заходи завдасть непоправної шкоди українським хімічним і феросплавним підприємствам.
Продукції вітчизняної хімічної галузі спочатку складно конкурувати з російськими аналогами чинності колосальної різниці в ціні на природний газ, який є сировиною для виробництва нітрату амонію та азотних добрив. Даний фактор робить вирішальний вплив на собівартість продукції і дає істотні цінові переваги російським хімічним компаніям, які мають пільгові ціни.
Що діяли протягом 2008-2009 рр.. обмежувальні заходи відносно вироблених в Російській Федерації нітрату амонію і фосфатних добрив дозволили українським підприємствам хімічної галузі вижити в умовах економічної рецесії ", - сказано у відкритому листі.
УкрФА відзначає наявність серйозних проблем в українській феросплавної галузі: у 2009 р. обсяги виробництва скоротилися на 27,5%, завантаження потужностей впала нижче 50%, а відпускні ціни на готову продукцію знизилися на 30%.
За даними асоціації, останнім часом імпортери ведуть себе на українському феросплавному ринку "все більш агресивно". Якщо в 2008 р. частка іноземної продукції в українському споживанні феросплавів становила не більше 5%, то за підсумками 2009 р. вона виросла до 35%. І це на тлі значного просідання внутрішнього попиту. "Вважаємо неприпустимим подальше полегшення доступу імпортної продукції на вітчизняний ринок феросплавів", - заявляють виробники феросплавів.
"Вважаємо неприпустимим знищення вітчизняної хімічної та феросплавної галузей внаслідок нерозсудливі поступок російським виробникам відповідної продукції. З нашої точки зору, увагу уряду необхідно зосередити на необхідність вирішення проблемних питань у сфері зовнішньої торгівлі, зокрема - забезпеченні сприятливих умов для доступу українських товаровиробників на зовнішні ринки збуту і особливо - захисту їх інтересів на внутрішньому ринку ", - сказано в листі.
РБК-Україна