Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту прийняти в другому читанні і в цілому законопроект про внесення зміни до ст. 13 Закону "Про державну підтримку сільського господарства".
Як зазначалося на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, проект закону № 5277 передбачає виключити з тексту чинного закону норму, відповідно до якої порядок розрахунку середньозваженого відсотка за обсягами фактично наданих і пролонгованих кредитів підприємствам агропромислового комплексу визначається постановою Кабінету міністрів.
Народні депутати, зокрема, відзначили, що відповідно до діючого закону кредитна субсидія надається підприємствам АПК: в національній валюті - у розмірі не менше 1,5 облікової ставки НБУ за коротко-, середньо-і довгостроковими кредитами, що діє на день нарахування відсотків за користування кредитами , але не вище розміру, передбаченого кредитним договором; в іноземній валюті - у розмірі не менше 10% річних, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором.
Крім того, за словами членів комітету, постановою правління НБУ від 19.03.03 № 124 "Про затвердження правил організації статистичної звітності, що надається Національному банку України" визначено порядок розрахунку середньозваженої процентної ставки за обсягами фактично наданих і пролонгованих у звітному періоді кредитів у річному вирахуванні.Таким чином, на думку членів комітету, механізм розрахунку середньозваженого відсотка не вимагає додаткового урядового регулювання.
При підготовці законопроекту до другого читання в комітет надійшли пропозиції народних депутатів, більшість з яких враховано. Зокрема, чинну норму, яка передбачає, що "центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики надає безоплатно товарним біржам висновок про відповідність вимогам щодо надання послуг з укладання та реєстрації угод купівлі-продажу сільськогосподарської продукції та продовольства для державних та регіональних потреб, погашення податкової заборгованості, а також з укладання та реєстрації зовнішньоекономічних контрактів ", пропонується доповнити положенням, згідно з яким" для здійснення діяльності з купівлі-продажу сільськогосподарської продукції та продовольства для державних та регіональних потреб, а також з укладання та реєстрації зовнішньоекономічних контрактів товарна біржа повинна отримати висновок про відповідність вимогам ".
Крім того, до підстав для відмови в наданні товарній біржі такого висновку пропонується додати "відсутність власних активів в обсязі, визначеному Кабінетом міністрів України".
АПКінформ