Ринок соєвих бобів після короткострокового намагання змусити ціни піти вгору знову впав. Денне просідання за підсумками торгової сесії вівторка становило 1,0%. Основною причиною є тиск з боку суміжних зернових ринків, міцний долар та слабкий експорт. Покупці очікують на надходження південноамериканської сої, що додатково тисне на ринок. Падіння цін на нафту також є знижуючим фактором.
Кукурудза продовжує втрачати в ціні. Так, за підсумками торгової сесії вівторка березневі кукурудзяні ф’ючерси просіли на 0,73%. Попри збільшення активності з боку імпортерів та проведення низки тендерів рекордний врожай продовжує тиснути на ціни. Американські фермери вже відверто говорять про наміри скоротити посівні площі під кукурудзою та перевести їх під посів соєвих бобів. За повідомленням Південноафриканського національного комітету по оцінці врожаю посівні площі під кукурудзою в цій країні в поточному сезоні через низькі ціни було скорочено на 1,2% до 2,66 млн. га. Прогнози подальшого зниження цін на нафтовому ринку скорочує попит на кукурудзу з боку виробників етанолу.
Пшениця у вівторок продовжила своє падіння. Вартість березневого ф’ючерса на SRW пшеницю в Чикаго знизилась на 0,27%, а на HRW пшеницю в Канзас-Сіті на 0,76%, відповідно. Фонди як і раніше прагнуть позбутися контрактів не маючи надії на підвищення цін у середньостроковій перспективі. Міцний долар продовжує тиснути на показники американської торгівлі стримуючи експорт. Також очікується, що в поточному сезоні внаслідок збільшення виробництва Аргентина наростить власний експорт пшениці з 2,1 до 6,5 млн. тонн. Нагадаємо, що за оцінками USDA виробництво пшениці в цій країні оцінюється на рівні 12,5 млн. тонн проти 10,5 млн. тонн минулого року.
Ринок соєвого шроту знизився на 0,68%.
Біржові торги на СВОТ за 27.01.2015 (до 26.01.2015):
· Кукурудза, березень (СВОТ) – $150,08 (-$1,10).
· SRW, березень (м’яка пшениця, СВОТ) – $190,70 (-$0,51).
· HRW, березень (тверда пшениця, 11,5%, КСВОТ) – $202,16 (-$1,54).
· Соя, березень (СВОТ) – $357,73 (-$3,60).
· Соєвий шрот, березень (СВОТ) – $371,04 (-$2,54).
Ціновий діапазон на українську сиру соняшникову олію в портах Чорного моря на умовах FOB зберігся на попередньому рівні: 790 USD/т (попит) - 820 USD/т (пропозиція).
P.S. Всі ціни по торгах на Чикаго (СВОТ) і Канзас-Сіті (КСВОТ) перераховуються в USD за метричні тонни.
//www.aaa-agro.com