В Міністерстві аграрної політики України в рамках серії дискусій на тему «Як запустити маховик української економіки?» відбулось засідання «круглого столу» на тему «Аналіз підсумків посівної-2010: проблеми аграрного комплексу і програма їх вирішення».
Заступник міністра аграрної політики Іван Демчак, відкриваючи засідання, поінформував присутніх, що у разі сприятливих умов вегетації та збирання урожай зернових у 2010 році становитиме 46-48 млн. тонн. У гіршому випадку, зважаючи на несприятливі погодні умови перезимівлі озимих культур та зміни структури посівних площ, прогноз може бути дещо нижчим - на рівні 44 млн. тонн.
І. Демчак нагадав, що під урожай 2010 року посіяно 26,8 млн. га, з них 15,6 млн. га зернових. Наразі у доброму і задовільному стані збереглось 7 млн. га посівів озимих зернових (88,3%), решта - 0,9 млн га (11,7%) - оцінюються як слабкі і зріджені, а 660 тис. га (7,7%) - загинуло.
Щодо озимого ріпаку, то тут ситуація гірша - посіви озимого ріпаку повністю загинули на Харківщині і на 70-80% - у Вінницькій, Київській і Полтавській областях, у доброму і задовільному перебуває 746 тис. га (84,5%).
За інформацією заступника міністра, нині фазовий розвиток основних сільськогосподарських культур, зважаючи на значну вологість ґрунтів через дощову погоду у більшості областей, на 5-10 днів випереджає норму. «Цьогорічні дощі у цілому позитивно впливають на розвиток рослин. Разом з тим, через їх нерівномірність, опади не надто ефективні. Приміром, у деяких районах західних і північних областей спостерігаємо перезволоження верхніх шарів ґрунту, а подекуди навіть підтоплення, у той час як у південних і центральних, навпаки, дощі не покращили вологозабезпечення через те, що там переважали град і шквали», - зазначив І.Демчак.
В рамках «круглого столу» учасники обговорили також питання фінансування аграрного сектору; експортного потенціалу АПК; стратегії розвитку буряко-цукрової галузі; збалансованої стратегії розвитку вітчизняного аграрного комплексу .
Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів Мінагрополітики, представники газети «Урядовий кур’єр», галузевих асоціацій, громадських організацій, експерти консалтингових агенцій та журналісти.
Прес-служба Мінагрополітики