Перебування у державній власності сотень державних підприємств є правовим нонсенсом, який стримує розвиток аграрної галузі і потребує термінового скасування. Таку думку під час спільної наради робочих груп щодо підготовки аграрних держкомпаній до приватизації висловили члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.
Зокрема, голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Леонід Козаченко підкреслив, що за кількістю активів Мінагрополітики України могло б увійти до 10-ки найпотужніших агрохолдингів світу. «Це надбання з минулого, з яким потрібно терміново попрощатися, і чим швидше — тим краще. Це зніме з плечей бюджету покриття шалених збитків і принесе користь усій державі», — сказав експерт.
З огляду на це, аграрний комітет підтримує Мінагрополітики на шляху роздержавлення галузі та закликає прискорити підготовку цього процесу. «У керівництві держави сьогодні немає жодної особи, яка була б проти цього. Зі свого боку, ми, як народні депутати, готові в рамках своїх повноважень робити все для цього необхідне, у тому числі, просити Уряд якнайшвидше прийняти відповідні рішення», — додав Леонід Козаченко.
У свою чергу голова підкомітету з питань земельних відносин Аркадій Корнацький підкреслив, що першим практичним кроком має стати складання повного переліку всіх ДП галузі, які мають в обробітку землю. Це допоможе визначити найоптимальніші механізми роздержавлення кожного з них. «Я переконався, що Мінагрополітики налаштоване на те, щоби провести приватизацію на користь людям. Зі свого боку Верховна Рада має не просто скоротити перелік держкомпаній, а прийняти законодавчий акт, який допоміг би людям зберегти підприємства в якості цілісних земельно-майнових комплексів і стати отримувачами дивідендів як співвласники підприємств, а не просто орендну плату», — наголосив Аркадій Корнацький.
Довідково: Лише у підпорядкуванні Міністерства аграрної політики та продовольства України перебуває 571 ДП. З них формально функціонують 96, а прибуткових - лише 20. Сукупні збитки державних аграрних активів за результатами минулого року сягнули 500 млн грн. Зі свого боку міністерство ініціювало масштабне роздержавлення, яке відновить економічну активність компаній та забезпечить земельні права трудових колективів. Наразі реалізується пілотний проект, учасниками якого стали 10 державних підприємств. Одне з них вже переведено до сфери управління Фонду держмайна. До проекту найближчим часом планується залучити ще 86 компаній.
//minagro.gov.ua