Уряд системно працює над перспективами розвитку аграрної галузі. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Віктор Слаута на засіданні Координаційної ради з питань аграрної політики при Кабінеті Міністрів України.
На думку Віце-прем’єр-міністра України, нині необхідно забезпечити максимальну прозорість формування державної аграрної політики, створити найбільш сприятливі умови для розвитку підприємництва у сільській місцевості, зокрема виробничої та обслуговуючої кооперації, та підняти до європейського рівня інфраструктуру аграрного ринку.
«Тому перед нами стоять наступні завдання: дерегуляція дозвільної системи в аграрній сфері; розроблення системного комплексу заходів щодо захисту вітчизняного виробника та підвищення його конкурентоспроможності на світових ринках продовольства; оптимізація державної бюджетної підтримки сільськогосподарських товаровиробників відповідно до умов СОТ; забезпечення розвитку виробничої та обслуговуючої кооперації та системи оцінки та безпеки продукції; реформування державного управління агропромисловим комплексом; створення прозорого ринку нерухомості в сільській місцевості, в тому числі земель сільськогосподарського призначення; створення ефективної системи фінансового забезпечення галузі, зокрема шляхом створення мережі аграрних кооперативних та іпотечних банків», - заявив Віктор Слаута.
У зв’язку з цим Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що особливістю роботи Координаційної ради буде її тісна співпраця з Комітетом з економічних реформ при Президентові України, при якому створено робочу групу з питань розвитку сільського господарства та земельної реформи. В рамках цієї робочої групи працюють підгрупи з питань розвитку агропромислового комплексу і сільської місцевості та земельної реформи.
Віктор Слаута також сказав, що зараз обговорюється можливість започаткування під патронатом Президента України окремого Національного проекту з питань розвитку агропромислового комплексу та сільської місцевості, де основна увага буде приділятися наступним пріоритетам: відродженню галузі тваринництва, зокрема молочного та м’ясного скотарства; розвитку малих форм господарювання, в тому числі перетворення особистих підсобних господарств населення у товарні підприємства, та розвитку обслуговуючої і виробничої кооперації; розвитку сільської поселенської мережі, зокрема вирішенню проблем будівництва сучасного житла для сільської молоді.
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України В.А. Слаути