ЯК УЖЕ повідомлялося, у липні на агрокомбінаті «Калита», що під Києвом, був зафіксований випадок африканської чуми свиней. За словами заступника голови Держветфітослужби України Олександра Вержиховського, ймовірна причина її занесення — допуск на комплекс працівників, які проживають на неблагополучних щодо АЧС територіях. Наше завдання, наголосив він, максимально зменшити дике поголів’я. І додав, що нині запланована зустріч із фахівцями ЄБРР, ФАО та інших міжнародних інституцій стосовно гострої епізоотичної ситуації в Україні. «Нам треба показати прозорість та зрозумілість своїх дій. Нині ми відчуваємо гостру потребу в спеціалізованій техніці для дезінфекції, реагентів для діагностики та у спецодязі. На підприємстві у Калиті щодня працює близько 100 наших фахівців. Про свої дії щоденно інформуємо штаб-квартиру Міжнародного епізоотичного бюро з ліквідації АЧС», — повідомив Олександр Вержиховський.
Перший заступник Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів Сергій Мельничук зазначив, що в Україну прибула офіційна делегація з Литви, аби обговорити нагальні заходи щодо ліквідації АЧС. «Збудник цієї хвороби фіксується в Російській Федерації, Білорусі, Польщі та країнах Балтії. Пропоную тим, хто займається вдома відгодівлею тварин, вжити заходів для їх безпечного утримання, унеможливити використання сумнівних кормів, в яких може бути вірус АЧС. Застерігаю споживачів від купівлі м’яса на стихійних ринках. Необхідно дезінфікувати одяг після кожного походу в ліс», — наголосив Сергій Мельничук.
На боротьбу з африканською чумою свиней в Україні Міністерство фінансів виділило 44,7 млн грн. За словами Олександра Вержиховського, перевірки господарств почнуться одночасно по всій Україні. «Йдеться про господарські суб’єкти, які займаються розведенням тварин та переробкою продукції», — додав він. «У ході слідства з’ясується, звідки взявся збудник. Але він був занесений, це однозначно», — переконаний посадовець.