Дозвіл на поставку продукції до Китаю отримали 18 українських молочних компаній, заявляє прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.
"Китай прийняв рішення про надання доступу для 18 українських компаній, які виготовляють і постачають молочну продукцію. Ці компанії отримали можливість постачати і продавати українську продукцію до Китаю", - сказав він, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів у середу в Києві.
За словами голови уряду, список компаній оприлюднено на сайті уряду Китаю.
А. Яценюк зазначив, що нові ринки для України вкрай важливі.
"Росія закрила свій ринок, але ми не зупиняємося на тому, щоб нарощувати свої можливості в реалізації української продукції", - наголосив він.
"Рішення китайської сторони про відкриття для українських компаній своїх ринків – це визнання наших зусиль у модернізації української індустрії, переробки і промисловості. І це ще один крок до того, щоб збільшувати обсяги виробництва, так і збільшувати кількість робочих місць і збільшувати доходи нашої економіки", - додав прем'єр.
Наприкінці поточного року В Києві відбудеться засідання міжурядової комісії між Україною і Китаєм. Очікується також проведення українсько-китайського бізнес-форуму.
У списку молочних підприємств: ПП КФ "Прометей" філія "Менський сир" і філія "Славутський маслоробний комбінат", ПП "Рось" філія "Охтирський сирокомбінат", ТОВ "Миргородський сироробний комбінат", ПП "Рось" філія "Роменський молочний комбінат" ДП "Старокостянтинівський молочний завод", ТОВ "Елітмол", ТОВ "Техмолпром", ПАТ "Золотоніський маслоробний комбінат", ПАТ "Баштанський сирзавод", ПАТ "Ічнянський завод сухого молока та масла", ПАТ "Літинський молочний завод", ПАТ "Бершадьмолоко", ПАТ "Дубномолоко", ТОВ "Клуб сиру", ТОВ "Терра Фуд", ПАТ "Жашківський маслозавод", ТОВ Хмельницький завод сухого знежиреного молока "Молочний Візит".