Реорганізація органів державної ветеринарної та фітосанітарної служби спровокувала серйозні ризики для всієї аграрної галузі України. Про це заявив заслужений працівник сільського господарства, академік НААН України Павло Достоєвський на прес-конференції
Він нагадав, що Кабмін прийняв постанову про реорганізацію Держветфітослужби та утворення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів ще в вересні 2014 року. Проте новостворена структура досі не запрацювала, не затверджено штатний розклад, а на підготовку положення знадобився цілий рік. «На жаль, на сьогодні невідомо, яка питома вага в новій структурі буде належати ветеринарній службі. Разом з громадськими організаціями ми рахуємо, що нова служба не відповідає ролі Державної ветеринарної служби. Є ризики, що роль ветеринарів та фітосанітарів зводиться нанівець, тим паче враховуючи складну ситуацію із африканською чумою», — наголосив Павло Достоєвський.
Він додав, що організаційно-правова невизначеність та відсутність координації з боку новоствореної Держпродспоживслужби з існуючими відомствами погрожує експортною ізоляцією України, зниженням якості продукції на внутрішньому ринку та втратою контролю над АЧС. Більше того, через реорганізацію в Держветфітослужбі безпідставно скоротили вже 36% штату. «Ситуація критична. Спільно з представниками громадськості ми плануємо вже цього тижня піти на прийом до Прем’єр-міністра України, озвучити свої побоювання та надати пропозиції», — сказав науковець.
Головні з них — призупинити дію постанови КМУ про ліквідацію органів ветеринарної та фітосанітарної медицині на місцях принаймні до 1 січня 2017 року. Більше того, на його думку, необхідно поновити роботу відомчої ветеринарної міліції і відмовитись від зміни структури Держветфітослужби, доки не буде врегульована ситуація з АЧС.
//naas.gov.ua/newsukraine/?ELEMENT_ID=2046