9 грудня о 12.30 в УНІАНі відбулась прес-конференція «Загальнонаціональний страйк аграріїв: хто стоїть за знищенням українських фермерів і чим це загрожує для українців?»
Аграрії розповіли про масштабні акції протесту, що заплановані на 10 грудня по всій території України проти внесення змін до податкового законодавства, яке скасовує пільговий режим оподаткування для аграріїв, зокрема ліквідацію спеціального режиму ПДВ для агробізнесу.
У заході брали участь: голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, Олександр Бакуменко – Народний депутат України, Микола Кучер - Народний депутат України, Андрій Дикун – голова Всеукраїнської аграрної ради, Геннадій Новіков – голова Аграрного союзу України, Олександр Жемойда – виконавчий директор УКАБ, Іван Томич – голова асоціації фермерів та землевласників України, Віталій Львов – заступник голови асоціації фермерів та землевласників України.
Аграрії переконані, що такий крок призведе до непоправних економічних і соціальних втрат. Зокрема, лише за приблизними підрахунками з галузі у складних економічних умовах буде вимито близько 19 млрд.грн. оборотних коштів. У першу чергу постраждають середні та невеликі фермерські господарства, яким бракує власних коштів для розвитку бізнесу. Більше 100 тисяч українців втратять роботу. Українська продукція стане неконкурентоспроможною не лише на зовнішніх, але й на внутрішніх ринках. В результаті під загрозу ставиться не лише стабільність цін на харчові продукти для українців, але й продовольча безпека України загалом.
Прогнозується різке падіння в аграрному секторі, що є основою теперішньої економічної системи України. Як наслідок, буде спровокований малопрогнозований обвал національної валюти, співмірний з коливанням національної валюти у 2014 році, коли гривня була знецінена втричі.
Пропоновані урядом зміни до податкового законодавства суперечать законам України, що забороняють вносити такі зміни напередодні нового бюджетного року. Вони також суперечать угодам досягнутим з ЄС та СОТ, які передбачали для аграріїв перехідний період до 2018 року. Крім того норма про збереження спеціального режиму оподаткування агробізнесу містилася у Коаліційній угоді і у Програмі дій уряду. Теперішнє рішення виглядає зрадою виборців.
«В політичній системі світу існувало більше 250-ти аграрно-селянських рухів. Більше 50-ти й сьогодні відіграють провідну роль в політичному укладі своїх країн. Така партія сьогодні побудована і в Україні, ввійшовши в трійку політичних лідерів на місцевих виборах Аграрна партія України стала на шлях відстоювання економічних свобод аграріїв як основи політичної стабільності держави», - зазначив голова Аграрної партії України спілкуючись з журналістами.
Учасники заходу також звернули увагу представників ЗМІ на те, що ініціатори змін до податкового законодавства не враховують, що в Україні немає жодного з інструментів розвитку бізнесу, який наявний у наших ближчих конкурентів. У Європі більша частина агросектору субсидується. У США і Канаді є можливість отримати довготривалий кредит під 3 % річних. Тому у розвинених країнах агробізнес лише на 5-10 % використовує власні кошти, а решту отримує з кредитних. В Україні ж при сьогоднішній нестабільній ситуації агробізнес немає доступу до кредитів, оскільки їхні ставки в рази перевищують прибутки. Тому він змушений покладатися виключно на власні ресурси і наявні податкові пільги.
Аграрії неодноразово проводили попереджувальні акції протесту. Проте, на жаль, не були почутими і будуть змушені вдатися до загальноукраїнських страйків, якщо і цього разу влада залишатиметься глухою до потреб свого народу.