Те, що аграрії вийшли на автошляхи державного значення - цілком очікувано та вмотивовано. Адже це – прояв непокори щодо запровадження нової системи оподаткування в галузі АПК, внаслідок прийняття Верховною Радою України нової редакції ПКУ та Бюджету України на 2016 рік. Про це, в ефірі телеканалу Espresso TV, заявив Президент ВГО "УАК" Леонід Козаченко.
Страйки відбуваються вже не вперше, проте не у таких масштабах, як це було на початку тижня. "Зрозуміло, що аграрії відстоюють свої права, але я б хотів закликати усіх не забувати про те, що до цих акцій протесту можуть приєднатись певні деструктивні сили та використовувати цю ситуацію зовсім з іншою метою" - сказав Леонід Козаченко. Враховуючи те, що вже сталося народний депутат не виключає подальше загострення ситуації. "Але я впевнений, що у організаторів аграрних страйків вистачить досвіду приймати лише виважені рішення" - підкреслив він.
Наслідком подібних акцій, на його думку, може стати перегляд прийнятих ВРУ законів уже на початку наступного року. "У фермерів буде реальна можливість змінити ситуацію уже у першому кварталі 2016 року. Враховуючи настрої аграріїв, і Президент України, і Парламент, і Уряд будуть вимушені будуть піти їм на поступки: сісти за стіл переговорів і спільними зусиллям напрацювати подальший механізм дій. Я впевнений, що буде досягнуто консенсусу" - заявив Л. Козаченко.
Також, на думку політика, дещо покращити ситуацію у галузі зможе і підписана нещодавно угода про залучення додаткових 400 млн. євро кредиту від Європейського інвестиційного банку. "Будь-яке додаткове фінансування, особливо, якщо ми говоримо про середньо- і довгострокові кредити, це добре. Однак, було б набагато краще якби передбачили спеціальні дотації для тваринників та виробників молока. Адже через законодавчі зміни саме вони опиняться у найбільш скрутному становищі і поголів’я худоби вже найближчим часом може суттєво скоротитися, а на відновлення галузі знадобиться мінімум 5 років" - констатував він.
Оскільки економічні реформи у державі відбуваються дуже повільно, то необхідно впроваджувати потужні загальнонаціональні стратегічні проекти, під які не боятися робити, навіть, банківську емісію. Потрібно відроджувати реальний сектор економіки. І це слід робити негайно, адже ми зараз просто втрачаємо дорогоцінний час" - закликав Президент УАК.
ІЦ УАК
//agroconf.org/content/lkozachenko-vlada-maie-piti-na-postupki-protestuyuchim-agrariyam