Ринок Білорусі важливий для українських експортерів. На сьогодні ми можемо говорити, що це майже 3% від усього вітчизняного аграрного експорту.
Про це заступник міністра з питань євроінтеграції зазначила під час засідання робочої групи високого рівня з питань взаємної торгівлі з Республікою Білорусь.
«Активізація трейдингу з Білоруссю може принести українським експортерам додаткові 150 млн дол. Тож нам важливо знайти точки порозуміння із білоруськими колегами і вийти на логічний компроміс в комплексному підході до взаємного відкриття ринків», — наголосила Рутицька.
Нагадаємо, що у 2015 році компетентні органи Білорусі ввели адміністративну процедуру санітарно-гігієнічної експертизи зарубіжної продукції. Це фактично призвело до закриття ринку Білорусі для цілого ряду українських виробників переробної галузі.
«Українські підприємства пройшли встановлені процедури сертифікації згідно білоруського законодавства. На нараді підіймались питання, які нам неодноразово озвучують представники галузевих асоціацій: виробники морозива, кондитерської продукції, м'яса, олійних, шроту, пива. Моя позиція — відміна цієї процедури, а позиція-мінімум — її лібералізація, тобто перегляд системи і пролонгація строків дії санітарно-гігієнічних висновків, а також оптимізація строків їх видачі», — додала заступник міністра.
Довідка:
За 2015 рік товарообіг між Україною і Республікою Білорусь склав 410,3 млн дол., що на 172,6 млн дол. менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.