Для того, щоб побороти африканську чуму свиней (АЧС), Європі знадобиться ще дуже багато часу.
Таку думку висловила доктор наук Пірбрайтського інституту здоров'я тварин (Дженнеровский інститут, Оксфорд) Лінда Діксон, повідомляє «Аgroportal».
За її словами, головною проблемою в боротьбі з поширенням захворювання є дикі кабани — вони розносять АЧС і контролювати це складно. Тварини долають значні відстані в пошуках їжі і чим її менше, тим більше вони «подорожують».
Вагомий ривок в боротьбі з АЧС могла б дати вакцина, але поки це питання залишається відкритим, адже вірус має дуже складний геном ДНК. «Вчені впритул займаються цим питанням», — зауважила Лінда Діксон.
Також вона зазначила, що найчастіше на території, де ще не було виявлено АЧС, спостерігається брак знань у ветеринарів. Виходячи з симптоматики вони можуть прийняти захворювання за інше, тому лабораторні дослідження є дуже важливими.
«Свині легко інфікуються через їжу, АЧС стійка до лікування і має важкі наслідки — 100% падіж поголів'я. Якщо вірус не діагностувати вчасно, він поширюється дикими тваринами і людьми за допомогою нелегальної торгівлі», — підсумувала експерт.
Довідка:
За 2014 рік у Євросоюзі було зафіксовано в цілому тільки 254 спалахи АЧС, з яких 214 припадали на диких свиней і 40 — на домашніх. У 2015 році кількість спалахів піднялася до позначки в 1589 (1547 — у диких свиней і 42 — у домашніх).
//agravery.com/uk/posts/show/evropa-neskoro-zdolae-acs-ekspert