Днями в Мінагрополітики відбулася Всеукраїнська селекторна нарада за участю віце-прем'єр-міністра України Віктора Слаути та міністра аграрної політики України Юрія Мельника, під час якої обговорювались фінансове забезпечення та освоєння в регіонах коштів державного бюджету, регулювання аграрного ринку, а також хід весняно-польових робіт.
«Аналіз проведення комплексу весняних робіт у 2007 році свідчить, що завдяки заходам, вжитим урядом, організаційній роботі та державній підтримці в частині фінансового та ресурсного забезпечення товаровиробників, – підкреслив Юрій Мельник, – посівна кампанія проходить організовано і наближається до завершення. Так, посів ярих зернових та зернобобових культур проведено на загальній площі 7,4 млн. га або 94% до прогнозу, що на 1,4 млн. га більше відповідного періоду минулого року».
Міністр зауважив, що, згідно інформації з регіонів, посів ранніх ярих культур завершено в оптимальні агротехнічні строки. Підживлення озимих культур практично в усіх областях України проведено на площі понад 6,3 млн. га. Стан посівів сільськогосподарських культур переважно добрий та задовільний. Разом з тим, внаслідок тривалого дефіциту опадів (у багатьох регіонах ефективних дощів не було 20-30 днів) значно знизились запаси доступної для рослин вологи. Це ускладнює умови проростання та появи сходів ярих культур, а також може негативно вплинути на формування вегетативної маси рослин.
Із передбачених міністерству на програми підтримки підприємств агропромислового комплексу коштів загального фонду держбюджету на січень-травень в обсязі 1,5 млрд. грн. фактично профінансовано та спрямовано в регіони 1,2 млрд. грн., що на 219 млн. грн. більше проти відповідного періоду минулого року. Зокрема на підтримку виробництва продукції тваринництва та рослинництва спрямовано 941 млн. грн., здешевлення коротко – та середньострокових кредитів – 123 млн. грн..
У ході наради віце-прем'єр-міністр України Віктор Слаута та міністр аграрної політики України Юрій Мельник висловили занепокоєння тим, що на казначейських рахунках управлінь агропромислового розвитку кількох областей накопичено залишки невикористаних коштів. Зокрема, у Дніпропетровській, Донецькій, Київській, Полтавській, Харківській, Черкаській областях. Що свідчить про недостатню роботу конкурсних комісій обласних та районних держадміністрацій. Віктор Слаута зобов`язав керівників АПК областей покращити роботу над використанням направлених коштів. І загалом, відзначив, що регіони справилися з поставленими на час посівних робіт завданнями, тому ситуація в АПК є стабільною та прогнозованою.