Сучасний стан економіки України не дозволяє компенсувати сільгоспвиробникам певну частку собівартості виробленої ними продукції. На цьому наголосив перший віце-президент НААН Микола Безуглий на брифінгу для ЗМІ.
- Тому пріоритетність направлення левової частки коштів на розвиток АПК повинна бути такою: низькі кредитні ставки, часткова або повна компенсація кредитних ставок, пільгове оподаткування, - підкреслив науковець. - Причому фінансування АПК повинно здійснюватись через відповідні програми, в яких чітко мають бути визначені пріоритети. Тобто галузі, які мають солідну рентабельність, як наприклад, олійно-жировий комплекс або птахівництво, можна було би сміливо пустити у самостійне "плавання". А от, наприклад, овочівництво, садівництво, молочне скотарство, свинарство, біоенергетика, зрошення самі не зможуть подолати існуючі проблеми».
Вирішення проблем з фінансового забезпечення розвитку АПК не може бути ефективним, якщо не буде запроваджено ринок землі. За умови, якщо всі гілки влади будуть працювати скоординовано, то науковці прогнозують і припускають можливість запровадження ринку землі вже в 2012 році. Водночас попереджають, щоб її ринок був контрольованим і без спекуляцій на ньому, необхідно створити державну іпотечну установу, яка контролюватиме рух земель сільгосппризначення.
Про це йшлося на загальні зборах Національної академії аграрних наук України, які відбулися 24-25 листопада в Києві.
Аграрний тиждень. Україна