За оцінками аналітиків, навіть за умов зменшення валового збору збіжжя, у порівнянні з минулим роком, сільгоспвиробники отримали дещо більші валові доходи у порівнянні з минулим роком. Про це під час прес-конференції в медіа-холі ІМК повідомив генеральний директор Державного підприємства “Державна продовольчо-зернова корпорація України” Олександр Лавринчук. “Ми стверджуємо те, що на ринку працює економічна категорія – попит і пропозиція”, - підкреслив посадовець.
Він також наголосив, що розмови про те, що ніби через введення квот на експорт зерна селяни не матимуть коштів на осінні польові роботи, виявилися порожніми і безпідставними. “Із запланованих 8 мільйонів гектарів, які планували засіяти під озимі, попри всі розмови засіяли 95-96%. Решту не засіяли виключно через погодні умови: деякі виробники не наважилися сіяти в сухий грунт. Тобто всі розмови про відсутність коштів, про неможливість засіятися – не виправдалися”, - сказав О.Лавринчук.
За його словами, важливо сьогодні й є те, що сьогодні працюють ринки, і споживач може купити продукцію не по спекулятивним цінам, а за цінами виробника.
Нагадаємо, сьогодні тонна пшениці купується на ринку за ціною 1650-1750 грн., фуражна кукурудза від 1500-1550 грн за тонну. Такі ціни, як стверджують фахівці, дозволяють виробникові компенсувати свої затрати.
ИМК