За оцінками експертів Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» урожай зернових культур в Україні у 2016 році очікується на рівні 59,8 млн т, що на 0,3 млн т менше аналогічних показників минулого року. При цьому експорт зернових у 2016/17 маркетинговому році складе 34 млн т, що на 2,5 млн т менше аналогічних показників минулого року.
У цілому валовий збір зернових суттєво не відрізняється від минулорічних показників, проте в нинішньому сезоні відбулись зміни в структурі посівів зернових культур. Так, площі пшениці скоротились на 12% порівняно з минулим роком і оцінюються на рівні 6 млн га, що було викликано несприятливими погодними умовами під час посіву озимих культур. В той же час спостерігається збільшення посівних площ кукурудзи до 4,5 млн га (+9% порівняно з минулим роком). Посівні площі ячменю очікуються на рівні минулого року і складають 2,8 млн га.
Найбільшу частку в урожаї зернових складе кукурудза, валовий збір якої за оцінками експертів УКАБ становитиме 27,3 млн т. У той же час через скорочення посівних площ очікується зниження валового збору пшениці з 26,5 млн т у 2015 році до 23 млн т цього року. Валовий збір ячменю оцінюється в 7,9 млн т (-5% порівняно з минулим роком).
Урожай олійних культур у 2016 році за прогнозом УКАБ становитиме 18 млн т (+5% до минулого року), що є рекордним показником за всю історію України. Основною причиною такого зростання є збільшення посівних площ соняшнику порівняно з минулим роком на 7% та позитивні очікування щодо урожайності олійних культур на фоні сприятливих погодних умов протягом весни та початку літа. В структурі валового збору олійних культур, традиційно, найбільшу частку складе соняшник – 65%, на другому місці перебуває соя – 24% та ріпак – 10%.
«Не зважаючи на несприятливі погодні умови під час посіву озимих культур та збільшення фінансового навантаження на аграріїв, очікування стосовно урожаю зернових та олійних культур в нинішньому сезоні є позитивними. Достатня кількість опадів та успішна весняна посівна кампанія дозволяють розраховувати на рекордний урожай олійних та валовий збір зернових на рівні минулорічних показників», - підсумував Віталій Кордиш, експерт аграрних ринків УКАБ.