Через рейдерську атаку "Мрія" витратить додатково 100 тис доларів та ризикує зірвати реструктуризацію боргу.
"Вже другий тиждень наші працівники не можуть потрапити до приміщення, де знаходяться їхні комп’ютери, документи та особисті речі. Також заблоковано доступ до техніки, придбаної за нового керівництва «Мрії». На АТП знаходиться і центральний склад запчастин до техніки, яка забезпечує обробку близько 100 тис. га землі", - заявили Agravery.com в прес-службі компанії. За їх словами для спостереження за АТП і попередження провокацій з боку рейдерів ми встановили веб-камеру, онлайн-трансляція з якої знаходиться у відкритому доступі.
Нагадаємо, що 1 липня агрохолдинг «Мрія» заявив про захоплення автотранспортного підприємства в Хоросткові Тернопільської області групою осіб, серед яких є співробітники колишніх акціонерів компанії сім'ї Гут. За даними компанії, о 9 год ранку близько 30 чоловіків із застосуванням сили проникли на територію «Мрії» та перешкоджали доступу співробітників агрохолдингу на об'єкт. До вечора особи, які незаконно проникли на АТП, забарикадувалися на його території і відмовлялися її покинути. Потрапити на територію АТП співробітники «Мрії» не можуть досі.
«Ми встановили особистості майже всіх, хто знаходиться всередині. Переважно — це колишні беркутівці, є кілька колишніх співробітників служби безпеки "Мрії", які працювали до дефолту компанії. В якості головного виступає Тарас Дідик, який також працював в "Мрії" юристом і безпосередньо займався виведенням і перепродажем активів в момент, коли компанія оголосила технічний дефолт», — розповідав директор з юридичних питань «Мрії» Сергій Ігнатовський. За його словами "вони заявляють, що є власниками АТП і техніки, що знаходиться на його території, тобто хочуть двічі вкрасти у кредиторів — вивезти техніку, яка купувалася за кредитні кошти і зараз знаходиться під арештом».
Як повідомили Agravery.com, з огляду на важливість АТП як великого технічного «хабу» компанія вимушена коригувати свої операційні плани та винаймати додаткові одиниці техніки на жнива. На сьогодні вимушені витрати там оцінили в 100 тис. доларів. "Щодо довгострокової перспективи, то під загрозою реструктуризація боргу агрохолдингу, а відтак і інвестиційна привабливість України та агросектору. Хочемо підкреслити, що від моменту переходу у власність іноземних кредиторів після дефолту 2014 року, у «МРІЮ», яка має борг 1,1 млрд дол., додатково інвестували 60 млн дол", - заявили в компанії.
Чекають МВС
Вчора «Мрія» передала документи щодо захоплення екс-співробітниками компанії сільгосптехніки на території Хоростківського автотранспортного підприємства холдингу до Тернопільського обласного управління поліції. «Всі заяви, подані нами в райвідділ, до сих пір не розглянуті, зате проводяться активні слідчі дії за заявою "Профіт контроль". Ми продублювали всі документи в обласне управління, їх реакція на те, що відбувається нейтральна, і наші заяви запущені в роботу відповідно до законодавства», — розповідає Ігнатовський.
За словами компанії, позитивним сигналом там вважають те, що на інцидент звернули увагу у МВС України. Цієї суботи Хоростків відвідав Михайло Апостол, радник міністра внутрішніх справ з аграрних питань. Представник МВС зазначив, що поки ніякої оцінки юридично правової давати не буде. «Всі сторони слухаємо, не приймаємо ніяких рішень. Ми не маємо права цього. Кінець, крапку у цих діях, надіємося, поставить суд. Слідство на сьогоднішній день іде. Я зустрічався з виконуючим обов’язки начальника поліції та керівником слідчого відділу. Вони мені надали довідки, розказали, як іде слідство».
//agravery.com/uk/posts/show/zmuseni-vitracati-skilki-mrii-kostuvatime-rejderska-ataka