28 липня 2016 Київський районний суд Харкова почав розгляд клопотання ПАТ «Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе» (ХТЗ) про скасування арештів рахунків і активів підприємства, накладених в рамках кримінального провадження.
Про це згідно з повідомленням прес-служби ХТЗ пише «РБК-Україна».
За даними прес-служби, в документі, зокрема, зазначається, що «застосовані арешти рахунків АТ ХТЗ нібито з метою збереження підприємства та його промислових потужностей, навпаки викликали повну зупинку діяльності підприємства, що абсолютно очевидно не сприяє його збереженню. Діяльність заводу паралізована, за 4 місяці простою з конвеєра заводу не зійшов жоден трактор. Все це робить неможливим своєчасність розрахунків АТ ХТЗ за своїми зобов'язаннями, у тому числі і тими, які стосуються виплати заробітної плати майже 3 тисячам співробітників заводу».
Як повідомляється, суддя Київського районного суду Харкова Муратова Світлана Олександрівна зазначила в ході судового засідання, що за понад 4,5 місяців, які триває досудове розслідування, так і не були визначені збитки, нібито завдані посадовими особами ХТЗ, так само як і не був визначений потерпілий в рамках кримінального провадження.
Згідно з українським Кримінально-процесуальним кодексом, зазначили в ХТЗ, єдиним методом установлення факту заподіяння шкоди та визначення її розміру є експертиза, яка з моменту початку досудового розслідування слідчих дій так і не була призначена. Відповідно, арешт всіх коштів ХТЗ на рахунках суперечить ст. 7 КПК України, а саме, порушує основоположні принципи законності, диспозитивності, розумності строків і недоторканності права власності.
Зазначають, що слухання справи продовжиться в понеділок, 1 серпня 2016.
Як нагадує прес-служба, кожне судове засідання по процесах, пов'язаних з ХТЗ, супроводжується акціями протесту робітників, які вимагають припинити дії по знищенню виробництва і не заважати запустити завод. Раніше мітинги з подібними гаслами пройшли під будівлею СБУ та Господарського суду Харківської обл., а на офіційному сайті президента України розміщена електронна петиція трудового колективу відповідного змісту.
"Ми зацікавлені в залученні інвестицій серйозних західних компаній — насамперед, американських. Це життєво важливо для того, щоб у стислі терміни вийти з штучно створеної кризової ситуації і виконати план санації. Перші кроки на цьому шляху вже зроблено — зокрема наш акціонер вже мав зустріч з послом США, де обговорювалися питання організації такого співробітництва. Ми впевнені, що в кінцевому підсумку нинішні домовленості втіляться в конкретні проекти, які дозволять заводу повернути лідерські позиції на ринку і славу флагмана української промисловості», — заявив директор ХТЗ В’ячеслав Шевченко.
//agravery.com/uk/posts/show/zavtra-sud-prodovzit-rozglad-spravi-htz